مولتی متر (آوو متر)
آوریل 29, 2018
نمایش همه

آسیب دیدگی کابل شارژ

آسیب دیدگی کابل شارژ لپتاپ

تعمیر آسیب دیدگی کابل شارژ

به علت جابجایی مکرر لپ‌تاپ و همچنین به دفعات اتصال یا قطع کردن شارژر از لپ‌تاپ، کابل و کانکتور شارژر دچار آسیب دیدگی می‌شود. در این شرایط تعویض یا تعمیر آن اهمیت دارد چرا که می‌تواند به باتری سیستم آسیب زده یا حتی باعث آتش‌سوزی شود.

خوشبختانه بیشتر شارژرها کابل برق جداشونده دارند و با هزینه کمی قابل تعویض می‌باشند اما قسمتی از شارژر که به لپ تاپ وصل می‌شود معمولاً قابل تعویض نیست و به صرفه است که تعمیر شود.

راه خوبی برای تعمیر آن وجود دارد، ابتدا تکه‌ای از وارنیش به رنگ کابل شارژر انتخاب کرده و پس از قطع کردن کابل از محل آسیب دیده کابل را از وارنیش عبور می‌دهیم و سیم‌های بریده شده را در جای خود لحیم‌کاری کرده و با چسب‌های سیلیکونی یا حرارتی بین سیم‌ها را عایق می‌کنیم. شفاف بودن چسب باعث می‌شود موقعیت سیم‌ها از نظر اتصال درست و عدم اتصال به دیگر سیم ها قابل دیدن باشد.

برای محافظت از سطح میز کار می‌توان از چسب نواری نقاشی استفاده کرد و کابل را روی آن قرار داد، البته این در صورتی است که شما کارگاه مجهز نداشته باشید. پس از خشک شدن چسب وارنیش را روی آن کشیده و با حرارت پایین آن را روی کابل محکم نمایید. اگر پوست حساسی دارید بهتر است که دستکش محافظ بپوشید.

در صورت استفاده از چسب‌های سیلیکونی باید یک تا دو ساعت صبر کنید تا محکم شود و پس از آن کابل قابل انعطافی دارید که سال‌ها کار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید