راهنمای خرید تبلت
راهنمای خرید تبلت؛ ۵ نکته کلیدی برای خرید تبلت
جولای 9, 2019
SSDهای جیبی و قابل حمل T7 Plus از سامسونگ با سرعت خیره کننده
جولای 9, 2019
نمایش همه

بررسی تخصصی آمار خرابی لپ تاپ ها

آمار خرابی لپ تاپ های مختلف

اگر می خواهید بدانید که آمار خرابی لپ تاپ ها چقدر است، به جای درست آمده اید. بسیاری از تعمیرکاران با آگاهی از آمار خرابی ها در جهت تشخیص خرابی و تعمیر لپ تاپ ها استفاده کرده اند. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با بررسی خرابی ها متعدد هر یک از برندهای معتبر لپ تاپ در عیب یابی و تعمیر لپ تاپ دقیق تر و سریع تر عمل کنید؛ با ما همراه باشید:

آمار خرابی های برندهای معروف لپ تاپ

برند SONY

سری CS: اغلب مشکل فن CPU دارند (بعد از یک مدت خاموش می شود)

مدل های  SR و SW : بیشترمشکل بایوس دارند. در بقیه مدل های دیگر هم مشکل بایوس و هم مشکل GPU وجود دارد . این خرابی ها بیشتر در موارد No booT بود. در حالت No power بیشتر عامل خرابی MAX های مدار PWM پاور و مدار شارژ می باشد.

برند HP

سری TX و DV: اگر با فشار دکمه پاور، چراغ پاور روشن شود و وقتی که دستمان را از روی دکمه برداریم چراغ خاموش شود در این مورد خرابی از GPU و یا I/O است.

در مواردی که خرابی هایی از قبیل No BooT دارند، علت عمده ی خرابی آنها دیسکانکتی های GPU است که با Resold حل می شود.

سری compact: اگر No Power باشد؛ علت عمده ی خرابی می تواند MAX های مدار باشد که MAX شارژ بیشترین خرابی را دارد و بعد از آن MAX پاور (PMW)، اما اگر MAX ها سوخته بود ( به شدت داغ شده بود) خرابی احتمالا می تواند مربوط به فت های مدار محافظ باشد که اگر پایه گیت این فت ها را توسط یک مقاومت  ۵۶۰KΩ به بدنه وصل کنیم مدار روشن می شود . به تعداد فت ها مقاومت می زنیم. یک مقاومت را به پایه گیت و سپس توسط سیم به بدنه وصل می کنیم.

نکته: آی سی MAX اگر سوخته باشد، به شدت داغ می شود و هم چنین پایه آن را در Data shit می بینیم.

برند Dell

سری XPS: اگر No boot بود یا رنگ ها با هم قاطی بشوند GPU را resold کنید

سری VOSTRO: یا از GPU یا از I/O . در سری های قدیمی هم از GPU و در سری های جدید بیشتر از I/O . تعویض  GPU 639 با  ۶۳۱ ، اگر I/O مشکل داشته باشد I/O سری ene سریال KB926QFC0,1,2 استفاده می کنند.

سری Inspiron: خرابی ها به ترتیب از GPU، بایوس و سپس I/O  می توان برد.

برند Fujitso – Simence

بیشترین خرابی های این برند مربوط به دیسکانکتی چیپ ها از جمله پل شمالی و GPU می باشد که با Resold کردن حل می شود. بعد از آن خرابی اساسی مربوط به بایوس است. در صفحه ویندوز یک سری حروف یونانی دیده می شود. که باید پروگرم شود.

برند Acer

سری Aspire one: در این سری بیشترین خرابی ، بایوس است. در سری های دیگر خرابی به ترتیب زیر خواهد بود:

۱ ) بایوس

۲ ) MAX های مدار

۳ ) پل جنوبی

۴ ) I/O

نکته: خرابی No power در Acer بیشتر مربوط به MAX مدار PMW بوده (داغ می کند) که با تعویض آن لپ تاپ روشن می شود.

نکته: لپ تاپ خود به خود روشن و خاموش می شود به صراحت می توان گفت I/O خراب است و بایستی تعویض گردد.

نکته: مشکل Acer در مناطق رطوبتی می تواند از سولفاته شدن و یا دیسکانکتی فت های دور GPU باشد که باید آنها را توسط هات ایر از مدار خارج کرده، زیر آنها را با تینر ۱۰۰۰۰ تمیز کرده و دوباره آنها را سرجای اول خود قرار داد.

برند Toshiba

در حالت No Power: مشکل از پل جنوبی و یا I/O است.

در حالت No Boot: مشکل از بایوس و یا پل جنوبی است.

برند ASUS

یکی از بهترین نوع لپ تاپ ها، لپ تاپ ASUS است که کمترین خرابی را به خود اختصاص می دهد. بیشترین خرابی ها در ASUS ، پل جنوبی و بایوس  یا MAX های مدار می باشد.

برند IB یا Lenovo

در حالت No Boot مشکل از GPU بوده که با Resold کردن حل می شود.

نکته: در کلیه لپ تاپ ها به خصوص IBM یا Lenovo اگر مشکل شارژ وجود داشت با فرض این که آداپتور و باتری سالم و اصلی است (اورجینال)، خرابی مربوط به FET ها و یا MAX های مدار شارژ می باشد.  شماره این فت ها ۴۴۳۵ و یا ۴۸۳۵ می باشد.(شارژ نمی شود.)

در مورد No Power بیشترین احتمال خرابی از پل جنوبی و یا I/O است.

دیدگاهتان را بنویسید