آموزش افزایش محدوده شبکه وایرلس لپ تاپ

آموزش استفاده از لپ تاپ
اکتبر 7, 2018
آموزش نمایش میزان سلامت باتری لپ تاپ
اکتبر 7, 2018
نمایش همه

آموزش افزایش محدوده شبکه وایرلس لپ تاپ

امروزه همه روتر های استاندارد روش های مختلفی برای پشتیبانی محدوده وایرلس دارند چون محدوده وایرلس نقش مهمی را در سرعت یک شبکه و پایداری آن دارد، در این رابطه بخشی در روتر ها وجود دارد که آنتن نامیده می شود که باعث عملرد بهتر در محدوده وایرلس یک روتر یا همان مودم می شود.

روتر ها دو سری مختلف دارند، سری ۸۰۲٫۱۱g که حاصل طراحی های اخیر هست که در واقع با تکنولوژی جدید و آنتن های قوی تر ساخته شده اند و سری ۸۰۲٫۱۱b که از روتر های قدیمی ساخته شده است و از آنتن های قدیمی به کار گرفته شده اند که محدوده کمی را پشتیبانی میکنند، امابا این حال محدوده یک روتر مهمترین بخش آن است.
محدوده وایرلس یک روتر باعث می شود شما نگران تعداد موانع بین مودم و دستگاه مورد نظرتان باشید و …

روش بهبود بخشیدن محدوده شبکه وایرلس لپ تاپ ها

– اگر شما لپ تاپ خود را به تازگی خریداری نموده اید و تولید جدید می باشد به احتمال زیادی از آداپتور وایرلس بهره میبرد. در غیر این صورتت باید آداپتور خارجی خریداری کنید که کارت PCMCIA نام دارد.

– اگر شما در فضای باز یا منطقه باز از لپ تاپ استفاده می کنید شما به یک سیگنال رادیویی قوی نیاز دارید تا قادر به کار کردن باشید یا اساسا هر کاری نیاز هست از شبکه استفاده کنید.

و اما کارهایی که می تواند دامنه سیگنال لپ تاپ خود را بهبود ببخشید:

۱- شما می توانید یک آنتن خارجی وایرلس برای لپ تاپ خود نصب کنید و این امر به طور مستقیم و قابل توجهی محدوده وایرل شما را افزایش می دهد البته این مورد همیشه جوابگو نیست و همچنین برای لپ تاپ هایی که این گزینه را پشتیبانی نمی کنند کارایی ندارد.

۲- تنظیمات انتقال قدرت نقش مهمی در دامنه یا محدوده سیگنال شما ایفا می کند، شما نیاز دارید که مطمئن شوید تنظیمات انتقال قدرت را رو ۱۰۰% قرار داده اید یا اینکه در حداکثر سیگنال قرارد هید تا از سیگنال کامل بهره ببرید و همچنین توجه کنید زمانی که کامپیوتر خود را در حالت صرفه جویی قرار می دهید تنظیمات انتقال قدرت کاهش می یابد.

۳- با استفاده از USB wireless adapter و آنتن خارجی می توانید به طور قابل توجه ای محدوده سیگنال خود را افزایش دهید و بعد از نصب برای جلوگیری از هر مشکلی باید هر آداپتور دیگری که از قبل روی لپ تاپ شما نصب شده است را غیر فعال کنید

امیدواریم این مقاله جهت حل مشکل محدوده شبکه وایرلس لپ تاپ شما را یاری کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید