مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
آگوست 1, 2019
مشکل کندی ویندوز
رفع مشکل کندی ویندوز | مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ویندوز
آگوست 7, 2019
نمایش همه

چرا باید ویندوز را آپدیت کرد؟

دلایل آپدیت کردن ویندوز

بیشتر کاربران به آپدیت کردن ویندوز خود توجه ای  ندارند و همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگی در سیستم آن ها  می شود. اما ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ تصمیم گرفتیم یکبار برای همیشه به شما توضیح دهیم که چرا باید ویندوز را آپدیت کرد؟

دلایل آپدیت کردن ویندوز

آپدیت هایی که هر چند وقت یک بار ویندوز ارائه می دهد به هیچ عنوان بدون کاربرد و بی مصرف نیستند و شرکت سازنده آن برای بهتر شدن عملکرد نرم افزار خود این فعالیت را انجام می دهد تا بتواند نواقص و عیب های ویندوز را که در نسخه قبل به کاربر ارائه داده است را برطرف کند . فرض کنید ویروسی در اینترنت منتشر شده است و باعث ایجاد مشکل در حفره امنیتی ویندوز شما شده است ، بعد از انتشار متخصصان مایکروسافت به سرعت آپدیتی را برای ویندوز منتشر می کنند تا بتوانند مشکل حفره امنیتی را برطرف کنند و از این طریق از انتشار و آلوده شدن سیستم شما توسط ویروس جلوگیری کنند .

اگر آپدیت را به موقع بروی دستگاه خود نصب نکنید دچار مشکل می شوید . بعضی از کاربران فکر می کنند که اگر آنتی ویروس بروی دستگاه خود نصب داشته باشند دیگر دستگاهشان دچار ویروس یا مشکل نمی شود در صورتی که چون حق کپی رایت در ایران وجود ندارد و اکثر نسخه های آنتی ویروس به صورت کرک شده در اختیار کاربران قرار می گیرد پس نمی تواند تضمینی بر آلوده نشدن دستگاه شما از ویروس باشد .

به این نکته توجه کنید که هرچه قدر آنتی ویروس قوی بر روی دستگاه شما نصب باشد و از نسخه اصلی آن هم استفاده کنیم اگر سیستم عامل ما بروز نباشد آنتی ویروس نمی تواند کاری انجام دهد چون نمی توانند بعضی از داده های منتقل شده بین قسمت های مختلف رایانه و یا اینترنت با رایانه را کنترل کنند .

یکی دیگر از دلایل و فواید آپدیت ویندوز ها این است که آپدیت دوام و مقاومت ویندوز ها را بالا می برد و باعث می شود که سیستم عامل دیرتر خراب شود . اما اگر شما از آن دسته کسانی هستید که از نسخه های تقلبی سیستم عامل یا ویندوز استفاده می کنید مشکلی برای آپدیت کردن ویندوز خود در پیش رو دارید و آن هم این است که هنگامی که شما ویندوز را آپدیت می کنید تمامی اطلاعات ویندوز شما به شرکت مایکروسافت انتقال داده می شود و این کار باعث می شود که شرکت مایکروسافت به تقلبی بودن ویندوز شما پی ببرد و بعد از آن برای شما آپدیت هایی را ارسال می کند که بعد از مدت کوتاه ویندوز شما را از کار می اندازد . در نتیجه برای جلوگیری از نابود شدن ویندوز شما باید از قسمت Windows update گزینه آپدیت به صورت اتوماتیک را غیر فعال کنید .

در نتیجه ، آپدیت کردن ویندوز برای شما دو مزیت بسیار بزرگ دارد

۱ – ثبات سیستم عامل را بالا می برد یعنی سیستم عامل دیر خراب می شود.

۲ – مشکلات امنیتی را تا حدی رفع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید