آموزش مو به مو اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون

نکات مهم در انتخاب تاچ پد لپ تاپ
نکات مهم در انتخاب تاچ پد لپ تاپ چیست؟
آگوست 31, 2019
وسترن دیجیتال هاردهای My Passport خود را به روز کرد
سپتامبر 8, 2019
نمایش همه

آموزش مو به مو اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون

اتصال بی سیم لپ تاپ به تلوزیون

اگر جزو گیمرها و علاقمندان به بازی های کامپیوتری باشید حتما می‌دانید که جهت داشتن یک صفحه نمایش بزرگ‌تر، می‌توانید لپ تاپ خود را به تلویزیون وصل کنید. برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون کافی است تا از کابل HDMI یا VGA استفاده کنید و یک سر آن را به لپ تاپ و سر دیگر را به ورودی HDMI یا VGA تلویزیون وصل کنید.

البته بیشتر کامپیوترهای مدرن و امروزی به گونه‌ای طراحی شدند که می‌توانند به آسانی و به صورت وایرلس و بی‌سیم به یک تلویزیون جدید وصل شوند که در ادامه به آموزش مو به مو اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون خواهیم پرداخت. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در روند اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

آموزش وصل کردن بی سیم لپ تاپ به تلویزیون

برای وصل کردن بی سیم لپ تاپ به تلویزیون کافی است تا مراحل درج شده در این بخش را دنبال کنید. (نکته: تلویزیون می‌بایست از قابلیت اتصال به وای فای پشتیبانی کرده و ویندوز مورد استفاده نیز ویندوز ۱۰ باشد).

برای شروع WI-FI و WIFI DIRECT تلویزیون، و WI-FI لپ تاپ را روشن کنید. سپس در لپ تاپ به مسیر Setting > Device بروید و از قسمت Bluetooth & other device گزینه Add Bluetooth & other device را انتخاب کنید.

در مرحله بعد گزینه Wireless display or dock را انتخاب نمایید تا تلویزیون را پیدا کند؛ نام تلویزیون خود را انتخاب کنید تا لپ تاپ به تلویزیون وصل گردد و صفحه لپ تاپ بر روی تلویزیون به نمایش درآید. پس از وصل شدن بی سیم لپ تاپ به تلویزیون می‌توانید نوع نمایش صفحه لپ تاپ بر روی تلویزیون را با Change projection mode مشخص کنید:

  1. Disconnect: تصویر فقط روی همان دستگاه اصلی (لپ تاپ یا کامپیوتر) نمایش و باعث قطع اتصال از روی تلویزیون می شود.
  2. Duplicate: این واژه به معنای کپی گرفتن و تکثیر است. فعال کردن این گزینه در روش اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون سبب می‌گردد تا تصویر در هر دو نمایشگر نمایش داده شود.
  3. Extend: نمایش تصویر بر روی نمایشگرها در این حالت به شکل مستقل خواهد بود. با فعال کردن این گزینه شما دو نمایشگر مجزا خواهید داشت. بدین معنا که تصویر اصلی همراه با آیکون های دسکتاپ روی خود لپ تاپ یا کامپیوتر خواهد بود و تصویر دیگر، خالی از آیکون روی نمایشگر جانبی یا همان تلویزیون خواهد بود.
  4. Second Screen Only: با وصل کردن بی سیم لپ تاپ به تلویزیون و انتخاب این گزینه، تصویر تنها بر روی نمایشگر دوم نمایش داده خواهد شد. این گزینه سبب غیر فعال شدن صفحه نمایش لپ تاپ می شود. در صورت استفاده از این گزینه تصویر  با استفاده از WIFI Direct بر روی تلویزیون به نمایش در می‌آید؛ بنابراین اینترنت کاربر مصرف نمی شود.

 

ویژگی های اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون:

اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون ویژگی‌های خاص خود را دارد که در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهد شد. ویژگی نخست این قابلیت آن است که هنگام پخش فیلم یا آهنگ در لپ تاپ صدای آن را روی تلویزیون نیز خواهید شنید.

ویژگی دیگر اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون آن است که، بدون استفاده از WIFI و فقط از طریق WIFI Direct اتفاق می‌افتد؛ بنابراین چیزی از حجم اینترنت کاربر کسر نمی‌شود و نگرانی‌ای من باب کسر حجم اینترنت وجود نخواهد داشت.

دیگر آنکه در این روش، لپ تاپ و تلویزیون با WI-FI DIRECT به هم وصل می‌شوند و نیازی به اتصال هر دو دستگاه به یک مودم یا هات اسپات نیست؛ فقط کافی است WI-FI لپ تاپ و تلویزیون روشن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید