افزایش هارد لپ تاپ با براکت های کدی

اینتل Core i3 در مقایسه با Core i5 چه تفاوتی دارند؟
اکتبر 13, 2018
هارد دیسک های بی‌سیم وسترن دیجیتال
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

افزایش هارد لپ تاپ با براکت های کدی

این روزها با افزایش حجم داده های الکترونیکی همه ی ما با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی مواجه هستیم، این مشکل برای کامپیوترهای رومیزی با اضافه کردن یک هارد تا حدی قابل حل می باشد، اما برای لپ تاپ ها به دلیل طراحی و کمبود فضا این امکان وجود ندارد. برای حل این مشکل محفظه هایی با نام کدی طراحی شده که به توضیح آن ها در این مقاله می پردازیم.

HDD Caddy چیست؟

کدی، کیسی (محفظه ای) است به شکل و ابعاد درایور نوری لپ تاپ که دارای ارتباط یا مبدل هارد می باشد. کدی کمک می کند تا با اضافه کردن هارد دوم به لپ تاپ فضا و ظرفیت بیشتری در اختیار داشته باشید. همچنین، کدی به شما کمک می کند تا به راحتی یک هارد پرسرعت SSD به لپ تاپ خود اضافه کنید. تا کنون این راه کار تنها برای برخی لپ تاپ ها مورد استفاده قرار می¬گرفت. اما به دنبال توسعه اینترنت و به اشتراک گذاری فایل ها، نیاز به فضای ذخیره بیشتر بر روی لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی افزایش یافته است.
کدی راه حل خوبی است برای کسانی که می خواهند ظرفیت لپ تاپ خود را افزایش دهند و یا از هاردهای پر سرعت در کنار هارد اولیه لپ تاپ استفاده کنند. بنابراین بوسیله کدی و جایگزین شدنش با درایو نوری، شما دو هارد درایو روی لپ تاپ خواهید داشت.
کدی به همراه هارد دوم درون لپ تاپ شما قرار می گیرد و در سیستم عامل شما به عنوان دیسک ذخیره دوم شناخته می شود. شما می توانید از این هارد برای نگهداری اطلاعات، فیلم، موسیقی و … استفاده کنید و به علاوه هارد اول لپ تاپ را هم(SSD یا HDD ) همراه با سیستم عامل در اختیار داشته باشید.

 

اما این روزها استفاده از هاردهای پرسرعت SSD طرفداران زیادی پیدا کرده است.
هارد SSD، درایو بسیار سریعی است (از لحاظ فنی به جای دیسک از چیپ استفاده می کند) که می تواند جایگزین هارد قدیمی شما شده و عملکرد لپ¬تاپ تان را پنج تا ده برابر افزایش دهد. همچنین از لحاظ اقتصادی نیز بهتر است لپ تاپ خود را با هارد SSD ارتقا دهید تا بخواهید لپ تاپ جدیدی بخرید.
با این وجود SSD ها نسبت به هاردهای HDD گران بوده و فضای ذخیره محدودی را در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین کدی راهکار مناسبی برای این معضل می باشد. شما می توانید هارد SSD را به جای هارد اولیه لپ تاپ قرار داده و سیستم عامل را روی آن نصب کنید، آن‌گاه هارد HDD را درون کدی قرار دهید و به جای درایو نوری درون لپ‌تاپ بگذارید.
با این روش نصب به علت ارتقا لپ تاپ بوسیله SSD و انعطاف پذیری ذخیره سازی توسط کدی و هارد HDD، از سرعت بالا و حجم کافی برخوردار خواهید بود.

 

نصب کدی و هارد دوم کار ساده ای است که اغلب می تواند در مدت ده دقیقه صورت گیرد. در برخی موارد که لپ تاپ شما مانند مک بوک ها از درایو نوری مکشی بهره می برد می توانید با خرید کیت یا باکس اکسترنال و قرار دادن درایو نوری داخل آن از درایو نوری به صورت اکسترنال استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید