پس از نصب ویندوز چه کارهایی باید انجام دهیم؟

تعمیر بلوتوث لپ تاپ
بلوتوث لپ تاپ | حل مشکل کار نکردن بلوتوث لپ تاپ
جولای 21, 2019
لپ تاپ زنبوک ایسوس
ویژگی های لپ تاپ زنبوک ایسوس | تعمیر لپ تاپ ایسوس
جولای 21, 2019
نمایش همه

پس از نصب ویندوز چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اقدامات پس از نصب ویندوز

پس از نصب ویندوز چه اقدامات تکمیلی باید انجام دهیم؟ کارهای مهم که بعد از نصب ویندوز باید انجام شوند کدام اند؟ اگر تا امروز حتی یک بار تجربه نصب ویندوز را داشته باشید، حتما می دانید که پس از پایان مراحل نصب ویندوز لازم است یک سری از نرم افزار های ضروری را نصب کنید تا بتوانید از سیستم عامل خود به خوبی استفاده نمایید. در ادامه در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

کارهایی که بعد از نصب ویندوز باید انجام شوند:

آنچه مسلم است این است که ویندوز به تنهایی و به خودی خود نمی تواند مفید و کار راه انداز باشد. لذا اگر اقدامات تکمیلی بعد از نصب ویندوز را دست کم بگیرید و انجام ندهید، عملا نمی توانید از این سیستم عامل استفاده کنید. لازم است که پس از نصب ویندوز نرم افزار های NET_Framework،  directx ،  Microsoft Visual، Silverlight، vcredist و openall را نیز نصب کنید. اینها نرم افزار های مکمل و پایه ای ویندوز هستند که برای اجرای بازی ها و اجرای برنامه ها پیش نیاز هستند. پس از نصب این نرم افزار ها به راحتی می توانید نرم افزار های کاربردی را نصب و استفاده کنید.

نصب برنامه های کاربردی

بسته به اینکه شما کدام مدل از کاربران ویندوز هستید، اقدامات تکمیلی بعد از نصب ویندوز می تواند متفاوت باشد. منظور این است که برای نصب برنامه های کاربردی همواره این سوال را باید پاسخ دهید که حقیقا با سیستم رایانه ای و لپ تاپ خود می خواهید چه کار کنید و چه استفاده ای نمایید. بسته به جوابی که به این سوال می دهید، نصب برنامه های کاربردی می تواند متفاوت باشد. اما با این حال تعدادی از برنامه های کاربردی هستند که در تمامی سیستم های رایانه ای از جمله لپ تاپ ها نصب می شوند. که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛

سرویس های Office

Outlook، Word، Power Point و Excel از برنامه های جدا نشدنی در هر سیستم رایانه ای و لپ تاپ است. از حرفه ای تا مبتدی و یا سازمانی؛ نصب این برنامه ها از اولین اقدامات تکمیلی بعد از نصب ویندوز است. برای نصب این برنامه ها هرگز از کاربر سوال نمی شود که آیا به آنها نیاز دارد یا خیر؟ زیرا این دسته از برنامه های بدون شک برای همه کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است کاربری از یک برنامه بیشتر از برنامه دیگر استفاده کند، اما در هر صورت به همه این برنامه ها نیاز خواهد داشت.

KMPlayer

در اقدامات تکمیلی بعد از نصب ویندوز نصب نرم افزار های پخش فایل های چند رسانه ای همیشه در اولویت های اول هستند.  KMPlayer یکی از برنامه های پخش فیلم و موسیقی است که معمولا برای همه لپ تاپ ها نصب می شود. این در حالی است که ویندوز ۱۰ مجهز به نرم افزار بسیار قدرتمند Movies & TV  است و این برنامه به صورت پیشفرض روی دستگاه نصب است.

Mozilla FireFox، Google Chroome، Opera

یکی دیگر از اقدامات تکمیلی بعد از نصب ویندوز، نصب مرورگر ها است. در حالی که ویندوز ۱۰ به صورت پیشفرض مایکروسافت اج را دارد، با این حال این سه مرورگر هم در لیست نرم افزاری های کاربردی برای شروع کار با یک سیستم رایانه ای درج شده اند.

Winrar

نصب Winrar یکی دیگر از اقدامات تکمیلی بعد از نصب ویندوز است. همان طور که می دانید این نرم افزار برای بازکردن فایل های فشرده، یکی کردن هزاران فایل در یک فایل و کم حجم کردن فایل ها و … کاربرد دارد. این نرم افزار قادر است تا با سرعت فایل های شما را فشرده کند یا فایل های فشرده را استخراج کند.

دیدگاهتان را بنویسید