انواع خرابی لپ تاپ و نحوه تعمیر آن

اپل و روش های مختلف تعمیر آن
جولای 18, 2021
علائم خرابی رم در لپ تاپ ها
جولای 20, 2021
نمایش همه

انواع خرابی لپ تاپ و نحوه تعمیر آن

electerotop.com

خرابی لپ تاپ و تعمیر آن 

لپ تاپ ها نسخه کوچک تر و قابل حمل کامپیوتر های خانگی هستند که اکثر آن ها سبک و استاده و حمل راحتی دارند . این دستگاه ها نیز مانند کامپیوتر های خانگی دارای مادربرد , CPU و گرافیک و … هستند

حال ممکن است هر یک از قطعات دچار خرابی یا مشکلی بشوند برای مثال :

بوت نشدن , بالا رفتن بیش از اندازه دمای مادربرد ,  خاموش شدن های بی موقع و یا ناگهانی لپ تاپ یا آب خوردگی قطعات که باعث ایجاد سولفات در مدار ها می شود .

علاوه بر این ها ممکن است برای مادربرد نیز مشکلاتی بوجود آید مانند :

  • خرابی خازن ها یا سوختن خازن ها
  • خرابی چیپ یا وجود اختلال در چیپ رگولاتور
  • بالا رفتن دمای چیپ ها
  • سوختگی یا خرابی مقاومت ها
  • و …

این دلایل از اصلی ترین دلایل خرابی مادر برد و یا روشن نشدن لپ تاپ است.

 

تعمیر لپ تاپ

 

حال در صورتی که در لپ تاپ خود به مشکلی بر بخوریم بهترین کار این است که به کارشناس تعمیر لپ تاپ مراجعه کنیم تا خرابی یا مشکل لپ تاپ در سریع زمان رفع شود.

 مشکل No boot : این مشکل به این معنی است که لپ تاپ روشن می شود فن لپ تاپ می چرخد اما ما تصویر نداریم برای تعمیر لپ تاپ با این مشکل کارشناس های تعمیرات لپ تاپ سیگنال های خروجی  کارت گرافیک لپ تاپ را کنترل می کنند.

در اکثر موارد کنترل و بررسی سیگنال های کارت گرافیک به یکی از این نتیجه می رسد که چیپ گرافیک , کابل فلت و یا خود  صفحه نمایش (LCD , LED) خراب است.

 

مشکل بعدی مشکل No power  است :

No Power به این معنی است که لپ تاپ به طور کامل روشن نمی شود یعنی یکی از قطعات یا چیپ های مادر برد دچار مشکل شده است. در این مواقع یک کارشناس تعمیرات لپ تاپ ولتاژ مدار مادربرد را چک می کند تا به قطعه خراب مورد نظر می رسد.

البته این کار زمان بر است به این دلیل که زیرا کارشناس باید تمامی مسیر هایی که برق از آن به لپ تاپ وارد می شود را کنترل و بررسی کند که این کار به زمان زیادی نیاز دارد و پس از اینکه قطعه یا چیپ معیوب پیدا شد اقدام به تعمیر یا تعویض بکند.

اتفاق دیگر نیز که می تواند بیافتد این است که اتصالات لحیم بین قطعات انبساط یا انقباض پیدا کند به این شرایط Cold Solder  می گویند.

تعیمر لپ تاپ با مشکل Cold Solder  :

ابتدا قطعه های جدا شونده را از مادربرد  با تجهیزات مخصوصی (Heater , BGA , …) جدا و احیا می کنیم و سپس دوباره در مکان خود  آن قطعه قرار می دهیم.

تعمیر لپ تاپ در تهران

یکی از بهترین مراکز دز زمینه تعمیرات لپ تاپ در تهران electerotop است که در زمینه تعمیر تمامی مدل لپ تاپ ها از جمله ایسوس , لنوو ,  اچ پی  , اپل و …

خدمات ارائه می دهد .

 

دیدگاهتان را بنویسید