اگر شما هم در ویندوز ۱۰ با مشکل صدا مواجه هستید حتما بخوانید

راه های انتقال اطلاعات بین دو رایانه
۷ روش کاربردی برای انتقال اطلاعات بین دو رایانه
آگوست 29, 2019
نگاهی جامع به تکنولوژی وای فای:معرفی کامل استانداردهای۸۰۲٫۱۱ a/b/g/n/ac/ax به همراه روترهای چندبانده
آگوست 30, 2019
نمایش همه

اگر شما هم در ویندوز ۱۰ با مشکل صدا مواجه هستید حتما بخوانید


ماه گذشته مایکروسافت آپدیت KB4505903 را برای رفع مشکل صدا در آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ یا همان نگارش ۱۹۰۳ منتشر کرد. حالا وب سایت TechPowerUp ادعا می‌کند هنوز مشکل پابرجاست و مایکروسافت موفق به رفع آن نشده است.

بر پایه گزارش‌ها، مشکل مورد بحث در تغییرات معرفی شده با آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ نهفته است که باعث تأخیر در DPC (Deferred Procedure Call) می‌شود. اگر ساده بخواهیم بگوییم، تأخیر در DPC باعث می‌شود صدا در زمان مناسب پردازش و پخش نشود که  منجر به بروز مشکلاتی چون لگ زدن صدا و پخش صدای آزار دهنده می‌شود.

به گفته وب سایت مزبور، درایورهای قدیمی که از DPC پویا پشتیبانی نمی‌کنند منجر به از کار افتادن صدا می‌شوند. این مشکل عمدتاً با کارت‌های صدا مجزا گزارش شده است. در صورتی که شما هم با این مشکل مواجه هستید، کافی است دستور «BCDEDIT /SET DISABLEDYNAMICTICK YES» را در خط فرمان ویندوز وارد و اجرا کنید تا موقتاً DPC پویا غیر فعال شود.

هنگامی که مایکروسافت موفق به رفع این مشکل شد، شما می‌توانید با اجرای «BCDEDIT /SET DISABLEDYNAMICTICK NO»، تغییر قبلی را خنثی کنید.

همچنین گفته می‌شود آنهایی که از سیستم‌های مجهز به کُدک های صوتی ساخت Realtek استفاده می‌کنند، با ترکیب آپدیت KB4505903  و درایورهای جدید، از این مشکل رهایی یافته‌اند. مشکل آنجا است این روش برای آنهایی که از کارت صدا مجزا استفاده می‌کنند جواب نمی‌دهد.

حال باید امیدوار بود هرچه سریع‌تر مایکروسافت با انتشار یک آپدیت جدید، این مشکل را ریشه کن کند.

دیدگاهتان را بنویسید