با قطعات لپ تاپ خود آشنا شوید

دسته بندی لپ تاپ ها
سپتامبر 15, 2018
جداسازی و معرفی تک تک قطعات لپ تاپ
سپتامبر 15, 2018
نمایش همه

با قطعات لپ تاپ خود آشنا شوید

 

یکی از مشکلاتی که لپ تاپ نسبت به پی سی دارد این است که کسانی که از لپ تاپ استفاده می کنند نمی توانند قطعات لپ تاپ  را به صورت کامل بررسی کنند

در این مقاله ما تصمیم گرفتیم که سخت افزارهای به کار رفته در داخل لپ تاپ را به شما خواننده ی گرامی معرفی کنیم تا اطلاعات بیشتری نسبت به گذشته از وسیله ای که از آن استفاده می کنید داشته باشید ..

مادربرد

به اصلی ترین بخش قطعات لپ تاپ که تشکیل دهنده ی یک سیستم می باشد مادربرد می گویند و وظیفه ی مادربرد ، کنترل پردازشگر مرکزی و مرتبط کردن این پردازشگر به بخش های مختلف دیگر می باشد .

خود پردازش گر تنها یک پردازشگر ساده است و هیچ ارتباطی با بخش های دیگر ندارد . از ویژه ترین وظایفی که برای مادربرد در نظر گرفته شده است همانند پل حیاتی برقراری ارتباط بین اجزای مختلف می باشد .

سی پی یو

از مهمترین بخش قرار گرفته در هرکامپیوتری  بخش سی پی یو آن است که مانند یک مغز وظیفه ی آن انجام محاسبات ریاضی ، منطق و محاسبات مربوط به آدرس دهی های مختلف بر عهده ی این تراشه است که نقش مهمی را در بین قطعات لپ تاپ ایفا می کند .

FSB

FSB از دیگر قطعات لپ تاپ می باشد که همانند یک جاده می باشد و بین رم و پردازشگر مرکزی قرار گرفته است که عبور و مرور اطلاعات را در سی پی یو و رم آسان تر می کند.

Clock Speed

واحد سرعت سی پی یو ها هرتز می باشد و زمانی که تلف می شود تا یک سی پی یو دستور وارد شده را بررسی کند کلاک نام دارد .

امروزه سی پی یو ها بسیار پیشرفته تر از گذشته شده اند و توانایی پردازش میلیاردی را نیز دارند و دیگر  سی پی یو های مگاهرتز و گیگا هرتز از دور خارج شده اند .

یک مگاهرتز = پردازش یک ملیون دستور در یک ثانیه ، گیگا هرتز = پردازش یک میلیارد دستور در یک ثانیه

TDP

واحد اندازه گیری اتلاف حرارت از سی پی یو می باشد به عبارتی معرف حداکثر حرارت خروجی از سی پی یو است  تا خنک کننده ای که بر روی آن قرار می گیرد با میزان حرارت خروجی متناسب باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید