بهترین تبلت های پیشنهادی براساس قیمت (شهریور ۹۸)

مانیتور گیمینگ زیبا، مدرن و پیشرفته Alienware AW3420DW معرفی شد
آگوست 30, 2019
۲۵۶گیگابایت حافظه رم در یک کامپیوتر چه حسی دارد؟
آگوست 30, 2019
نمایش همه

بهترین تبلت های پیشنهادی براساس قیمت (شهریور ۹۸)


اگر برای تابستان قصد خرید تبلت را دارید، با کامل ترین راهنمای خرید تبلت وب فارسی که در آن بهترین تبلت‌های موجود در بازار همراه با قیمت و عکس محصولات معرفی شده‌اند همراه باشید.

تبلت، دیگر آن محصولی نیست که در حدود ۳ یا ۴ سال پیش با قدرت در بازار مانور می‌داد و یکی از محصولات مد نظر کاربران برای خرید بود. این روزها با تغییر ابعاد گوشی‌های هوشمند و رسیدن به سایز بزرگتر نمایشگر، گروه تبلت‌های ۷ اینچی با افت شدید مخاطب روبرو شده و در عین حال تولید جهانی شرکت‌ها در مدل‌های مختلف نیز کاهش زیادی پیدا کرده است.

البته این بازار همچنان مشتریان خاص خود را دارد و افراد زیادی هستند که به فراخور زمان و شرایطی که در آن قرار دارند نیاز به استفاده از یک نمایشگر نسبتاً بزرگ برای انجام امور مد نظر خود دارند اما نمی‌خواهند سختی و سنگینی حمل و نقل لپتاپ را به جان بخرند. در کنار این افراد، برخی مشاغل هم هستند که تبلت یکی از نیازهای اصلی آنهاست و همواره باید اطلاعات گسترده خود را روی آن‌ها با هم مقایسه کرده، به اشتراک گذاشته و یا ببینند.

نکات بسیار مهمی که باید قبل از مطالعه لیست پیشنهادی بدانید

قبل از معرفی هر مدلی باید به شما دوستان بگوییم که لیست این دوره تفاوت‌های عمده‌ای با لیست‌های قبلی خواهد داشت و بهتر است قبل از اینکه تصمیم به خرید این محصولات بگیرید ابتدا نکات زیر را بخوانید تا بتوانید بهترین و صحیح‌ترین تصمیم را بگیرید.

● تبلت به عنوان یک محصول در بازار کشور (و البته سراسر دنیا) در شرایط خوبی قرار ندارد و بسیاری از محصولاتی که در بازار با قیمت‌های زیر ۲ میلیون تومان پیدا می‌کنید، حداقل ۳ سال از زمان معرفی‌شان گذشته است. این وضعیت به دلیل شرایط خاص اقتصادی کشور و کاهش ارزش پول ملی است. در این حالت با توجه به تعرفه و نرخ بالای تبدیل ارز به ریال، بیشتر واردکنندگان یا از وارد کردن مدل‌های روز به دلیل قیمت تمام شده بسیار بالا و عدم اقبال مشتریان منصرف شده‌اند و یا اینکه ترجیح داده‌اند سراغ محصولات قدیمی‌تر بروند.

● تبلت‌های قدیمی که در بازار پیدا می‌شوند شاید آنقدر که فکر می‌کنید قدرتمند نباشند و تنها برای برخی امور عادی مناسب باشند. برای مثال ممکن است تبلتی با قیمت حدود ۱٫۵ میلیون تومان پیدا کنید که قدرت اجرای بازی‌های گرافیکی را نداشته باشد و شما را در اجرای این بازی‌ها با مشکل مواجه کند و یا حتی چند نرم‌افزار عادی را هم نتواند به خوبی در کنار هم باز کند. در این حالت متأسفانه راهی وجود ندارد جز هزینه کردن مبالغ بالاتر و خرید تبلتی بروزتر و قدرتمندتر.

● به دلیل قدیمی بودن بسیاری از مدل‌های موجود در بازار نسخه سیستم عامل آنها نیز قدیمی بوده و به همین دلیل ممکن است سرعت پایین و یا عدم پشتیبانی از آخرین بروزرسانی برنامه‌های مختلف را شاهد باشید.

● باز هم به همین دلیل قدیمی بودن مدل‌های موجود در بازار، بسیاری از این مدل‌ها مدت‌هاست که توسط شرکت‌های سازنده، تولید شده و در انبارها مانده بوده‌اند و حالا که وضعیت اقتصادی کشور شرایط خاصی دارد، توسط واردکنندگان از آنسوی مرزها و یا از انبارهای داخلی دوباره وارد بازار شده‌اند. در این حالت احتمال اینکه باتری این دستگاه‌ها به دلیل ذات شیمیایی‌شان با افت کیفیت روبرو شده باشد بالاست.  با این حساب نباید انتظار عملکرد خوب و یا حتی عادی باتری را از آنها داشته باشید. بنابراین در صورتی که از تبلت‌های ساخت سال‌های گذشته استفاده می‌کنید، حتماً باتری سالم را شرط خرید خود قرار دهید.

● با توجه به موارد فوق، خرید تبلت فقط در موارد خاص (نظیر مطالعه متن و محتوا در ابعاد بزرگتر، کودکان، استفاد‌ه‌های اقتصادی و … ) پیشنهاد می‌شود و در سناریوهای عادی در صورت امکان، گوشی هوشمند را جایگزین خرید تبلت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید