بهترین ویژگی های تبلت گلکسی تب اس ۴

عمر مفید باتری لپ تاپ چقدر است؟
سپتامبر 12, 2018
با انواع باتری لپ تاپ آشنا شوید
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

بهترین ویژگی های تبلت گلکسی تب اس ۴

شرکت سامسونگ در نهایت پس از مدت ها انتظار و انتشار شایعات متعدد، تبلت پرچمدار خود گلکسی تب اس ۴ را رونمایی کرد. تبلتی که در مقایسه با نسل پیشین خود ارتقا قابل توجهی داشته و تجربه کاربری خوبی رقم می زند. گلکسی تب اس ۳ مدتی پس از گلکسی نوت ۷ روانه بازار شد و استقبال از آن در نوع خود قابل توجه بود. حال به تازگی گلکسی تب اس ۴ به عنوان جانشین گلکسی تب اس ۳ رونمایی شد تا با ویژگی های بهتر ارزش خرید بیشتری داشته باشد. البته در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین ویژگی های گلکسی تب اس ۴ آشنا سازیم:

۱- صفحه نمایش AMOLED با نسبت تصویر ۱۶:۱۰ که برای تماشا فیلم در نظر گرفته شد

سامسونگ در نهایت صفحه نمایش گلکسی تب اس ۴ را به نسبت تصویر ۱۶:۱۰ ارتقا داد تا این تبلت را برای تماشا فیلم مناسب سازد. تبلتی که با وضوح تصویر بالا می تواند نمایش محتوا بهتری در مقایسه با دو مدل قبل گلکسی تب اس ۳ و اس ۲ داشته باشد. بیشتر افراد تبلت ها را برای مشاهده فیلم به کار می گیرند و آن را گزینه مناسبی برای مطالعه کتاب های دیجیتالی نمی دانند. البته این محصول سامسونگ گزینه مناسبی برای مطالعه و مرور فضای مجازی محسوب شده و تجربه خوبی را رقم می زند.

۲- چهار اسپیکر AKG و با فناوری دالبی اتمز

یکی از قابلیت های جالب توجه تبلت جدید سامسونگ وجود چهار اسپیکر استریو برند AKG که متعلق به سامسونگ است، می باشد. این چهار اسپیکر قدرت صوتی بالایی به مخاطب ارائه داده و می توان تجربه کاربری قابل توجهی داشت. گذشته از آن پشتیبانی فناوری دالبی اتمز در افزایش کیفیت صوتی این اسپیکر نقش بسزایی داشته و در مجموع گلکسی تب اس ۴ دارای وضوح صدا بالایی بوده و تماشا فیلم را در آن لذت بخش می سازد. بخصوص اگر هدفونی را درون گوش جای داد و به تبلت متصل کرد تا به خوبی کیفیت صدا را درک کرد. بنابراین کاربران تبلت گلکسی تب اس ۴ می توانند وضوح صوتی بالا را در هنگام شنیدن موسیقی یا تماشا فیلم شاهد باشند و این موضوع در نوع خود قابل توجه خواهد بود.

۳- حالت سامسونگ دکس و تجربه دسکتاپی فوق العاده

یکی از ویژگی های تبلت گلکسی تب اس ۴ سامسونگ حالت دکس بوده که تجربه کاربری دسکتاپی را برای کاربران فراهم می کند. اگرچه تبلت جدید را می توان به شکل عمودی به کار گرفت اما برخی کاربران تمایل دارند به شکل دسکتاپی تبلت هایی با صفحه نمایشی چون سایز ۱۰٫۵ اینچی را به کار گیرند. تجربه کاربری در حالت دسکتاپ گلکسی تب اس ۴ می تواند برای افراد لذت باشد. تجربه ای که اگرچه روی پرچمداران سامسونگ شاهد بودیم، حال نوبت به این تبلت نسل جدید رسیده تا بتواند نظر مخاطبان سامسونگ را جلب کند. برای استفاده از این حالت باید تبلت را به آداپتور USB-C متصل کرد تا تجربه دکستاپی را شاهد بود. در این حالت قلم اس پن کاربری فزاینده و لذت بخشی خواهد داشت زیرا صفحه نمایش را می توان در حالت بزرگتری شاهد بود.

۴- سنسور عنبیه چشم با ایمنی بیشتر

شرکت سامسونگ برای نخستین بار در تبلت های خود تصمیم گرفت از سنسور عنبیه چشم استفاده کند. سنسوری که نخستین بار در گلکسی نوت ۷ وارد گوشی های هوشمند سامسونگ شد و در نهایت به تبلت ها نیز راه پیدا کرد. آنچه این تبلت سامسونگ را نسبت به سایر رقبا برتر می سازد، سنسور عنبیه چشمی بوده که در تبلت ها به نوعی نایاب است و نمی توان به سادگی مدلی را یافت از این قابلیت تشخیص هویت بهره می برد. گلکسی تب اس ۴ همان مدل موردنظریست که بیشتر ویژگی ها از جمله همین قابلیت را در خود دارد. بسیاری در انتظار بودند تا شرکت سامسونگ نسل جدید خود را رونمایی کند و در نهایت این تبلت با ویژگی های قابل توجه از راه رسید تا تجربه کاربری بزرگی را به کاربران خود ارائه دهد. به کمک سنسور عنبیه چشمی که در گلکسی تب اس ۴ به کار گرفته می تواند امنیت بیشتری را با عدم نفوذ افراد به این تبلت فراهم آورد.

نتیجه گیری

آنچه در قابلیت های گلکسی تب اس ۴ پیداست ارتقا نرم افزاری و سخت افزاری این تبلت بوده که انتظار می رفت سامسونگ چنین ویژگی هایی را برای تبلت پرچمدار جدید خود در نظر گیرد. همانطور که هر سال باید انتظار ارتقا چشمگیر دستگاه ها از جمله تبلت را داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید