آموزش جامع تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای

آموزش نصب واتساپ در لپ تاپ
آموزش کامل نصب واتساپ در لپ تاپ
جولای 15, 2019
اپل سرعت SSD های برخی مک بوک های ۲۰۱۹ را کاهش داد!
جولای 20, 2019
نمایش همه

آموزش جامع تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای

آموزش تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای

اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که مودم های ADSL مورداستفاده‌تان، سیستم اشتراک گذاری به صورت وایرلس را ندارند می‌توانید با تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای، این محدودیت را جبران کنید. البته استفاده از این روش به گروه دیگری از کاربران نیز توصیه می‌شود. کاربرانی نیز که برای به اشتراک گذاشتن اینترنت تلفن همراه با لپ تاپ ناچار به استفاده از کابل هستند بهتر است روش تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای را امتحان کنند.

در صورت استفاه از این ترفند، شما خواهید توانست به صورت بی‌سیم اینترنت لپ تاپ را با دیگر دستگاه ها به اشتراک بگذارید و از آن استفاده کنید. در بخش‌های آتی شیوه انجام این کار شرح داده خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی‌هایی بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای با نرم افزار Virtual Router

یکی از ساده‌ترین روش‌های موجود جهت تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای استفاده از نرم افزار Virtual Router است. (نکته مهم: این نرم افزار با ویندوزهای ویستا، ۷ و ۸ سازگار بوده و بر خلاف ابزارهای مشابه، هیچ نوار ابزار اضافه یا بدافزاری روی سیستم نصب نمی کند). در صورتی که روش انتخابی شما این مورد باشد کافی است نرم افزار Virtual Router را دانلود، نصب و اجرا نمایید. پس از نصب به  قسمت Network Name رفته و یک نام برای مودم مجازی خود انتخاب کنید.

در ادامه‌ی کار به  بخش Password بروید و یک پسورد ۸ رقمی و مطمئن برای مودم وای فای مجازی خود انتخاب نمایید. در ادامه می‌بایست به قسمت Shared Connection رفته و این بخش را بر روی گزینه Wi-Fi قرار دهید. پس از اعمال تنظیمات بالا بر روی دکمه Start Virtual Router کلیک نمایید تا کار تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای پایان پذیرد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش در Peers Connected در پایین نرم افزار، دستگاه های متصل شده به مودم وای فای مجازی خود را مشاهده نمایید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در طی مراحل فوق می‌توانید با کارشناسان ما در الکتروتاپ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

فعالسازی Mobile Hotspot در ویندوز ۱۰

برای فعالسازی  Mobile Hotspotکافی است تغییرات اندکی در بخش Mobile Hotspot ویندوز ۱۰ ایجاد نمایید. برای شروع ابتدا به مسیر Settings > Network & Internet > Mobile hotspot بروید. در صفحه‌ی به نمایش درآمده یک لیست کشویی به نام Share my Internet connection from برای شما به نمایش درخواهد آمد. در صورتی که دستگاه مورد استفاده شما لپ تاپ باشد، احتمالاً گزینه گزینه Wi-Fi در این لیست فعال باشد. (نکته: برای کاربرانی که از کامیپوترهای معمولی استفاده می‌کنند و دستگاه خود را با استفاده از کابل به روتر متصل کرده اند، گزینه‌ی نمایش داده شده Wired خواهد بود).

در صورتی که کاربر کامپیوترهای معمولی هستید و موفق به مشاهده گزینه Mobile Hotspot نمی شوید، احتمالا سیستم شما فاقد آداپتور وای فای است. (بنابراین فعالسازی این قابلیت در دستگاه شما امکان‌پذیر نیست). برای ادامه‌ی کار، اتصالی که باید برای هات اسپات استفاده شود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه‌ی Edit جهت تعریف یک نام و رمز عبور جدید برای شبکه اقدام نمایید. این کار اطلاعات ورود مورد استفاده توسط کامپیوتر را تغییر نخواهد داد، بلکه یک اتصال مجازی جدید در کامپیوتر شما ایجاد می کند که سایر ابزارها برای اتصال به هات اسپات از آن استفاده خواهند کرد. در ادامه مراحل زیر را جهت تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای دنبال نمایید:

  1. گزینه Share my Internet connection with other devices که بخش فوقانی صفحه تنظیمات Mobile Hotspot است را فعال سازید.
  2. با استفاده از گجت موردنظرتان (مثلاً موبایل یا تبلت) به شبکه ایجاد شده در کامپیوتر وصل گردید. کافی است بعد از باز کردن تنظیمات وای فای ابزار، نام شبکه ایجاد شده توسط خودتان را پیدا و گذرواژه آن را تایپ کنید. با این کار دستگاه شما به اینترنت کامپیوتر وصل می‌شود.

خطای رایج در تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای را بشناسید

اگر چه غالب کاربران تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای را با موفقیت انجام می‌دهند، اما تعداد کمی از کاربران نیز گزارش داده‌اند که در کار با تنظیمات Mobile Hotspot مشکل پیدا کرده‌اند. در گزارش کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند آمده است که لپ تاپ آنها هنگام فعال کردن گزینه Share my Internet connection with other devices قادر به روشن کردن وای فای نیست.

بررسی دستگاه‌هایی با این شکل از ایراد نشان می‌دهد که این مشکل عمدتاً با خاموش کردن ویژگی بلوتوث کامپیوتر رفع می‌گردد. (البته این روش ممکن است جوابگو نباشد). در صورت تبدیل کردن لپ تاپ به وای فای و مواجه با چنین اشکالی بهتر است با کارشناسان تعمیرات لپ تاپ تماس گرفته و جویای روش رفع این اشکال گردید. (جستجوهای اینترنتی نیز می‌تواند در رفع این اشکال به شما کمک کند.)

دیدگاهتان را بنویسید