تشخیص پیکسل های خراب در صفحه نمایش :LCD

آموزش روش رفع عیب لپ تاپ
آگوست 11, 2019
کاهش دمای لپ تاپ
۱۰ روش عالی برای کاهش دمای لپ تاپ
آگوست 11, 2019
نمایش همه

تشخیص پیکسل های خراب در صفحه نمایش :LCD

پیکسل های صفحه نمایش

اگر میخواهید لپ تاپ یا کامپیوتر خودتون رو تست کنید و از سالم یا معیوب بودن پیکسل های صفحه نمایش اون مطلع بشید پس حتما با ادامه مطلب همراه ما باشید .

روش های تست پیکسل های صفحه نمایش

شما برای اینکه به راحتی پیکسل های سوخته یا خراب را پیدا کنید یا حتی بتوانید تعداد و موقعیت هر کدام را تشخیص دهید می توانید از دو روش زیر استفاده کنید.

روش اول: استفاده از نرم افزار LCD test

نرم افزار LCD Test نرم افزاری رایگان هست و نیاز به نصب هم ندارد و دارای ساختار و طرز کاری بسیار ساده میباشد . در واقع این نرم افزار با روش ویژه ای تنها به شما کمک میکند تا راحت تر پیکسل های مرده یا خراب را در سطح مانیتور تشخیص دهید .

بعد از دانلود نرم افزار ابتدا آنرا از حالت فشرده خارج نمایید و سپس با کلیک دو ضرب بر روی فایل اجرایی LCDtest.exe یکی از پنج تصویر (black, red, green, blue, and white) را مشاهده میکنید که با کلیک کردن بر روی صفحه نمایش تصاویر تک رنگ تغییر میکنند ، وظیفه شما این است که به گوشه گوشه صفحه نمایش در حالت تک رنگ های مختلف خوب دقت کنید و نقاط با رنگ متمایز یا تیره یا روشن را مد نظر داشته باشید چون آن نقاط همان دسته پیکسل های سوخته یا اسیب دیده هستند .

روش دوم: دیدن ویدیوی مخصوص تست

در روش دیگر شما میتوانید با کلیک روی این لینک ( سایت یوتیوب ) و دقت در صفحه نمایش لپ تاپ خود در رنگ های مختلف،متوجه سالم یا معیوب بودن پیکسل های صفحه شوید.

نتیجه گیری

در نهایت بعد از اینکه در حالت نمایش تک رنگ های مختلف شما مکان حدودی پیکسل های سوخته یا خراب را تخمین زدید از محیط برنامه خارج شوید و در حالت عادی به صفحه نمایش نگاه کنید اگر پیکسل های خراب و مشکل دار را مشاهده نمیکنید زیاد جای نگرانی نیست و نباید زیاد قضیه را جدی بگیرید چون این امر در روند تولید مانیتور های LCD تا حدودی طبیعی است . اما اگر دسته پیکسل های سوخته در حالت عادی کارکرد صفحه نمایش دیده میشوند ،میتوانید برای تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ خود به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ واقع در تهران مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید