تصویر نداشتن لپ تاپ و راه حل آن

وب کم لپ تاپ و مشکلات احتمالی آن
آگوست 4, 2021
چگونه دو هارد هم زمان در لپ تاپ داشته باشیم
آگوست 7, 2021
نمایش همه

تصویر نداشتن لپ تاپ و راه حل آن

Cropped shot of a young woman cleaning the surface of laptop with cleaning spray and antistatic cloth at home

تصویر نداشتن لپ تاپ 

تصویر نداشتن لپ تاپ به موارد زیادی می تواند ربط داشته باشد که مب خواهبم با هم دلایل و باه حل های آن را با هم بررسی کنیم.

صفحه نمایش لپ تاپ که یکی از دو نوع LED  و LCD است.

صفحه نمایش یکی از قسمت های حساس لپ تاپ است زیرا احتمال دارد با کمترین ضربه , آب خوردگی و یا حرارت اضافی دچار مشکل بشود.

البته دلیل اینکه لپ تاپ تصویر ندارد فقط به صفحه نمایش نیست و ممکن است از قسمت های دیگر لپ تاپ نیز باشد که باید همه آن ها مورد بررسی قرار بگیرد.

دلایل و راه حل ها

اول باید لپ تاپ را خاموش کنید سپس تمامی کابل ها و باتری لپ تاپ را از لپ تاپ جدا کنید. تمامی کانکتور ها را تمیز کنید .البته برای این مورد نیاز به مواد مخصوصی دارید.

در صورتی که اطلاعات کافی در این مورد ندارید برای تعمیر لپ تاپ به یک متخصص مراجعه کنید .

پس از تمیز کردن باتری ، کابل ها را متصل کرده و لپ تاپ را روشن کنید.

اگر دوباره به مشکل تصویر نداشتن لپ تاپ بر خوردید می توانید لپ تاپ را به یک مانیتور متصل کرده و امتحان کنید که تصویر می دهد یا خیر.

اگر تصویر داد مشکل می تواند از کابل رابط بین مادربورد و صفحه  نمایش و یا از خود صفحه نمایش باشد.

و اگر در این حالت قبل نیز امتحان کردید و تصویر نگرفتید مشکل از قطعه های بورد لپ تاپ است که بایستی کارشناس تعمیرات لپ تاپ آن را بررسی کند و تعمیر

لپ تاپ صورت بگیرد.

بنابراین اگر مشکل از صفحه نمایشتان نباشد به احتمال بسیار زیادی اشکال از چیپ گرافیک لپ تاپ است که باید بررسی شود که آیا مشکل آن با تعمیر رفع می شود  یا باید چیپ به طور کامل تعویض شود.

بیشتر اوقات چیپ گرافیک را با هیت دادن می توان درست کرد و لپ تاپ مانند قبل به درستی کار می کند و مشکل تصویر نداشتن لپ تاپ رفع می گردد.

دلیل اینکه چیپ گرافیک مشکل پیدا می کند این است که کار های سنگین گرافیکی برای طولانی مدت را تحمل می کند برای مثال ادیت ویدیو ها یا کار با برنامه هایی مانند فوتوشاپ و…

بنابراین خودتان می توانید تست و بررسی های اولیه را انجام دهید و مشکل را تا حدودی پیدا کنید و سپس پس از آن تصمیم خود را برای تعمیر لپ تاپ خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید