تعمیر آداپتور لپ تاپ + نکته های خرید آداپتور لپ تاپ

SSD و معجزه آن
افزایش سرعت لپ تاپ در بازی ها و برنامه ها + نکته
می 9, 2022
نکته های خرید رم لپ تاپ
نکته های مهم در مورد خرید رم لپ تاپ !
می 17, 2022
نمایش همه

تعمیر آداپتور لپ تاپ + نکته های خرید آداپتور لپ تاپ

تعمیر آداپتور لپ تاپ و کابل آن

آداپتور لپ تاپ جزو قطعاتی از لپ تاپ ها هستند که زیاد دچار خرابی می شوند . دلیل آن هم بیشتر اوقات کشیده شدن ناگهانی و پاره شدن سیم های داخل آن است البته می تواند به دلایل مختلفی مانند نوسان برق ، ضربه شدید و … باشد .

آداپتور لپ تاپ از نظر خراب شدن به دو بخش می توان تقسیم کرد : ۱- کابل ۲-خود آداپتور

۱-مشکلات کابل آداپتور :

کابل آداپتور ممکن است به دلیل کشیدگی از داخل دچار خرابی شده باشید اما اکثر اوقات به دلیل فشاری که به کابل وارد شده در قسمتی از آن کابل پاره می شود و بیشتر اوقات از نظر ظاهری نیز می توان به آن پی برد .

راه حل :

راه حل این مشکل این است که اگر خرابی از نقطه ای نزدیک به سَری آداپتور باشد باید فقط کابل را عوض کرد تا مشکل برطرف شود .

اما گر از نقطه ای نزدیک به خود آداپتور باشد میتوان از قسمتی بالاتر از نقطه خرابی (که سیم داخل آن پاره شده) کابل را قطع کنیم و مجدد به خود آداپتور متصل کنیم .

برای خرید کابل انواع آداپتور لپ تاپ  می توانید با شماره ( ۸۸۲۲۶۳۷۰ ) تماس حاصل فرمایید.

۲- مشکلات مربوط به خود آداپتور :

مشکلاتی که اغلب برای خود آداپتور پیش می آید خرابی خازن های داخل آن است که خب  یکی از قطعات حساس در آداپتور لپ تاپ هستند که  به دلیل نوسان برق (قطعات الکترونیکی به نوسان برق حساس هستند)، ضربه آسیب می بینند .

البته ممکن است سایر قطعه هایی  که در آداپتور استفاده شده نیز خراب شده باشد که این اتفاق به ندرت پیش می آید .

البته ابتدا قبل از همه این موارد کابل سه تایی یا کابل برق که به خود آداپتور و پریز برق وصل می شود را بررسی کنید که هیچ گونه ضربه و آسیب حداقل در ظاهر نداشته باشد سپس به بررسی موارد دیگر بپردازید .

برای تعمیر آداپتور لپ تاپ خود بهتر است به یک نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید تا یک متخصص این کار را انجام دهد .

پس از اینکه کابل یا آداپتور را تعمیر کردید بایستی قبل از متصل کردن به لپ تاپ سالم بودن آن را چک کنید که خود نکات و مراحل مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

آداپتور ها عموما دو نوع هستند ۱- آداپتور با سه کابل ۲- آداپتور با دو کابل

آداپتور هایی که دو کابل هستند فقط مثبت و منفی است .

اما آداپتور هایی که سه کابل دارند علاوه بر مثبت و منفی یک کابل دیتا دارد که نباید ولتاژ بالایی داشته باشد .

  • تست آداپتور لپ تاپ

برای تست آداپتور ابتدا کابل شارژ را به آداپتور وصل می کنیم و سپس اگر آداپتور یک چراغ داشته باشد باید آن روشن شود و اگر نداشته باشد هم در مرحله بعدی سلامت بودن آن چک می شود.

در مرحله دوم نیاز به یک مولتی متر برای اندازه گیری ولتاژ داریم . سمت منفی مولتی متر را به قسمت خارجی سر آداپتور وصل می کنیم و سمت مثبت مولتی متر ره به قسمت داخلی سر آداپتور اتصال می دهیم .

اگر در مولتی متر ولتاژ حدوداً با اختلاف ۰٫۱ تا ۰٫۲ از ولتاژ خروجی نوشته شده روی آداپتور نشان داد آداپتور و کابل آن به درستی متصل شده و آداپتور سالم است .

البته مورد بالا برای بررسی آداپتور هایی با ۲ کابل که فقط مثبت و منفی دارند است. در آداپتور هایی که کابل دیتا نیز دارند در قسمت مرکزی سر فیش آداپتور یک تیکه فلزی دارند که دیتا را به لپ تاپ منتقل می کند برای چک کردن آن مراحل زیر را انجام دهید .

ابتدا سر منفی مولتی متر را مانند دفعه پیش به قسمت خارجی سر فیش آداپتور تماس دهید سپس سمت مثبت مولتی متر را به تیکه فلزی مرکز سر فیش تماس دهید  ولتاژ آن باید حدوداً ۰٫۲۸ تا ۰٫۳ باشد البته در موارد ی می تواند بیشتر هم باشد اما از یک ولت بیشتر نیست.

و اگر در مولتی متر مشاهده کردید که قسمت دیتا ولتاژ بالایی دارد احتمالا در زمان تعمیر اشتباهی انجام داده اید یا یک مشکل در خود برد آداپتور وجود دارد که در قسمت دیتا ولتاژ بالایی وارد می شود .

اگر نتوانسته اید که آداپتور را تعمیر کنید می تواند به یک نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید تا اینکار را برای شما انجام دهند .

در زمان خرید آداپتور لپ تاپ حتما به این موارد دقت داشته باشید که بتوانید بهترین آداپتور و مناسب ترین آن را خریداری کنید.

  1. خرید از فروشگاه معتبر و تخصصی

فروشگاه های زیادی هستند که شارژر یا آداپتور لپ تاپ می فروشند اما حتما از فروشگاه هایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند خرید کنید زیرا بهترین اجناس و با کیفیت ترین کالا ها را تهیه می کنند .

  1. سلامت ظاهری آداپتور لپ تاپ

ساده ترین چیزی که می توانید آن را بررسی کنید ظاهر آداپتور است که حتما بررسی کنید درز هایی که دارد جای هیچ گونه کج شدگی و یا ضربه خوردگی نداشته باشد. زیرا این ها نشانه های این است که آداپتور قبلا باز شده و احتمالا تعمیر شده است .

همچنین کابل آداپتور را بررسی کنید که هیچ گونه خم شدگی و ضربه خوردگی در آن نباشد .

برای خرید آداپتور لپ تاپ می توانید از لینک خرید آداپتور لپ تاپ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید