مشکل صدا دادن فن لپ تاپ
علت صدا دادن فن لپ تاپ+راهکار های رفع این مشکل
جولای 29, 2019
اکتیو کردن ویندوز 10
آموزش اکتیو کردن ویندوز ۱۰
آگوست 1, 2019
نمایش همه

تعمیر بلندگوی لپ تاپ

تعمیر بلندگوی لپ تاپ

در این مقاله به معرفی عوامل و نشانه های خرابی بلندگوی لپ تاپ میپردازیم و به شما توضیح خواهیم داد که در صورت بروز هر کدام از نشانه های خرابی بلندگوی لپ تاپ، چه اقداماتی را برای تعمیر آن انجام دهید.

نشانه های خرابی بلندگوی لپ تاپ

لپ تاپ صدا ندارد

قدم اول در حل این مشکل بررسی نصب بودن درایور صدا است. شما باید از سلامت BIOS خود در این موارد اطمینان داشته باشد. اگر این موارد مشکلی نداشت موارد دیگری در تعمیر بلندگوی لپ تاپ باید بررسی شود. این موارد شامل بررسی جک هدفون، وجود ارتباط بین جک هدفون و مادربورد است. از دیگر مواردی که هنگام نداشتن صدا توسط لپ تاپ صورت می گیرد تعویض  SOUND IC و SOUTH BRIDGE است.

صدای لپ تاپ قطع می شود

از مشکلاتی که هنگام کار با نوت بوک ممکن است به وجود بیاید قطع ناگهانی صدای نوت بوک است. این مشکل ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. دلیل این مشکل می تواند هم سخت افزاری باشد و هم نرم افزاری. از دلایل سخت افزاری این اتفاق مشکل در پورت هدفون و اسپیکر است. مشکل در کارت صدا و اشکال در آی سی های نوت بوک و خرابی مادر بورد نیز از دلایل قطع شدن صدای نوت بوک است. در صورت بروز چنین مشکلات سخت افزاری شما نیاز دارید دستگاه خود را به یک تعمیرکار خبره بسپارید. اما اگر مشکل قطعی صدا نرم افزاری بوده، شما باید قسمت های مختلف نرم افزاری را بررسی کنید. از جمله اشکالات نرم افزاری که منجر به این مشکل می شود اشکال در درایور صدا است.

یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار نمی کند

از دیگر مشکلاتی که هنگام کار با نوت بوک پیش می آید این است که یکی از بلندگوهای نوت بوک شما کار نمی کند. در این هنگام برای تعمیر بلندگوی لپ تاپ خود بهتر است به سراغ تنظیمات بروید و تنظیمات صدای نوت بوک خود را مورد بررسی قرار دهید. از مواردی که در قسمت تنظیمات قابل بررسی است این است که هر دو بلندگو وصل باشد. اگر یکی از بلندگو ها قطع بود در قسمت تنظیمات آنرا فعال کنید. همچنین در قسمت تنظیمات صدا ممکن است زبانه صدا به سمت یکی از بلندگوها باشد که با تنظیم آن مشکل حل می شود. البته ممکن است این مشکل سخت افزاری باشد و یکی از بلنگو ها خراب باشد. برای تست این قضیه از یک هدفون کمک بگیرید. یک فایل صوتی را پخش کرده و در حالی که در حال اجرا است یک هدفون استریو به آن متصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون شنیده شد مشکل سخت افزاری است و بلندگو احتیاج به تعمیر دارد.

صدای لپ تاپ کنگ و غیر طبیعی است

دلایل مختلفی می تواند باعث بروز صدای گنگ در نوت بوک باشد. از جمله دلایل نرم افزاری این مشکل عیب در کارت صدا است. به منظور رفع این مشکل کارت صدای نوت بوک خود را مجددا نصب کنید. در بعضی از مواقع این مشکل با نصب دوباره کارت صدا حل نشده و احتیاج به نصب دوباره سیستم عامل است. اگر با روش های گفته شده مشکل کارت صدا حل نشد ممکن است کارت صدا معیوب باشد. کارت صدا بر روی نوت بوک اغلب آنبرد است. بنابراین یکی از راه های نصب کارت صدای مجزا این است که اگر نوت بوک شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد یک کارت صدای دیگر برروی این شکاف نصب نمایید. راه دیگر در تعمیر بلندگوی لپ تاپ این است که از کارت صدای خارجی استفاده کنید. از مشکلات دیگر در نوت بوک این است که یکی از بلندگوها صدای خش دار پخش می کند. در این روش صدای نوت بوک خود را با یک هدفون استریو امتحان کنید و بررسی کنید آیا صدا از هر دو گوشی پخش می شود یا نه. اگر باز هم این مشکل با نصب دوباره کارت صدا و سیستم عامل حل نشد نیاز به تعمیر بلندگوی لپ تاپ و یا تعویض آن است.

 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ واقع در تهران آماده سرویس دهی به شما عزیزان میباشد؛ شما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید