رایج ترین خرابی های تبلت های ایسوس

قطع شدن صدای تبلت
آگوست 18, 2019
بکاپ گرفتن
آموزش بکاپ گرفتن از رایانه+نکات مهم
آگوست 18, 2019
نمایش همه

رایج ترین خرابی های تبلت های ایسوس

تعمیر تبلت ایسوس

اگر از کاربران تبلت های امروزی و یا از همکاران ما در حوزه تعمیرات تبلت باشید، می‌توانید با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو با برخی از شایع‌ترین خرابی‌های احتمالی در تبلت‌های ایسوس و البته سایر تبلت‌های اندوریدی آشنایی یابید. در این مقاله برآنیم تا برخی از شایع‌ترین خرابی‌های مشاهده شده در تبلت های اندوریدی را بررسی کرده و روش‌های موجود جهت رفع و تعمیر هر یک از این اشکالات را نیز بررسی کنیم.

تعمیرات تبلت ایسوس | خرابی های سخت افزاری

شایع‌ترین خرابی‌های سخت افزاری مشاهده شده در تبلت های ایسوس شامل مواردی چون شکستگی گلس تبلت و صفحه نمایش، خرابی یک یا چند مورد از دکمه‌های تبلت ایسوس، خرابی باتری تبلت و شارژ نگه نداشتن باتری، آبخوردگی تبلت، خرابی دوربین تبلت، خرابی سوکت شارژ و مدار شارژ و در نهایت خرابی فلت تصویر است.

برای تعمیر هر یک از این موارد نیاز است تا تبلت ایسوس با استفاده از تجهیزات عیب‌یابی بررسی شده و بسته به نوع اشکال تعمیر گردد. طی صحیح مرحله عیب‌یابی نقش بسزایی در بازیابی کیفیت نخستین تبلت و تعمیر همه جانبه آن دارد. بی‌توجهی به این مسئله سبب اِعمال تعمیرات نابجا بر روی تبلت و خرابی‌های دوچندان آن خواهد شد.

تعمیر و تعویض باتری تبلت ایسوس

یکی از مشهودترین و بارزترین نشانه های خرابی باتری تبلت، بادکردگی و متورم شدن آن است. متورم شدن باتری های بکاررفته در تبلت های امروزی -به ویژه باتری های لیتیومی-، عمدتاً به دلیل گازهایی اتفاق می‌افتد که در نتیجه اکسیداسیون تدریجی الکترولیت در هر چرخه شارژ تولید شده‌‌اند. خرابی باتری تبلت زمانی برای ما محرز می‌گردد که خاموش شدن ناگهانی و خودبخودی تبلت، هنگ کردن تبلت، به هم ریختگی تنظیمات ساعت و تاریخ و در نهایت خالی شدن سریع شارژ دستگاه، مکرراً اتفاق بیفتد و عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه سازد.

درصورت مشاهده هر یک از این نشانه‌ها می‌توانید حدس خود را بر خرابی باتری بگذارید. خوشبختانه در صورت خرابی باتری امکان تعویض باتری با صرف هزینه اندک امکان‌پذیر است.

تعمیر دوربین تبلت ایسوس

اگر خرابی‌های پیش آمده در دوربین تبلت مواردی چون شکستگی، ریخته شدن مایعات و مواردی از این دست باشد، احتمالا نیاز به سرویس یا تعویض دوربین تبلت باشد. در صورت مواجهه با اشکال در دوربین تبلت، توصیه می‌شود پیش از مراجعه به مراکز تعمیر از تمیزی لنز دوربین خود مطمئن گردید. بعلاوه از اینکه آخرین ورژن برنامه بر روی دستگاه نصب شده و سیستم بروزرسانی گردیده است، اطمینان حاصل کنید.

تنظیمات برنامه دوربین را انجام دهید و مطمئن شوید که مشکل پیش آمده از نرم افزار نیست. از یک برنامه‌ی دیگر استفاده کنید و دوربین خود را تست نمایید. (برنامه ای که در آن بتوان از دوربین استفاده کرد). به سایت کمپانی سازنده تبلت مراجعه نمایید؛ شاید در این سایت اطلاعاتی باشد که جهت تعمیرات تبلت به شما کمک کند.

تعمیر و تعویض سوکت شارژ تبلت ایسوس

خرابی‌های ایجاد شده در سوکت شارژ تبلت معمولاً به دلیل بی‌توجهی‌ها و بی‌مبالاتی‌های کاربر و وارد شدن فشارهای بیش از اندازه به این بخش اتفاق می‌افتد. توصیه می‌شود برای جلوگیری از شکستگی سوکت شارژ تبلت قبل از اتصال سوکت شارژ تبلت به حالت سوکت شارژ و همراستا بودن آن با شکل شارژر توجه کنید.

دیگر آنکه اگر سوکت شارژ تبلت ایسوس شل شده و یا لق میزند از کار با آن خودداری کنید و هر چه سریع‌تر جهت تعمیر و یا تعویض سوکت شارژ اقدام نمایید. بی‌توجهی به این مسئله سبب خرابی کامل سوکت و در برخی شرایط خرابی برد تبلت می‌گردد. در صورت مواجهه با این اشکال در تبلت خود می‌توانید به مرکز تخصصی تعمیرات تبلت ایسوس مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز را دریافت نمایید. عیب‌یابی، تعمیر و تعویض سوکت شارژ تبلت از خدمات ارائه شده در این مرکز است.

تعمیر و تعویض صفحه نمایش تبلت ایسوس

یکی از اصلی‌ترین علل بروز اشکال و خرابی در صفحه نمایش تبلت ها وارد شدن ضربه سنگین به آنهاست. در صورتی که ضربه وارد شده به تبلت تنها منجر به شکستگی گلس شده باشد دیگر نیازی به تعمیرات ال سی دی نخواهد بود و تنها گلس تعویض می‌شود. در تعویض گلس تبلت، ال سی دی اورجینال دستگاه تعویض نمی‌شود و بر روی دستگاه باقی خواهد ماند.

این کار هزینه تعمیرات تبللت Asus را کاهش داده و به نصف می‌رساند. نکته شایان ذکر در باب شکستگی گلس آن است که این اتفاق روی تاچ و عملکرد صفحه نمایش شما تاثیری نخواهد گذاشت (مگر روی نقاطی که تبلت شما ترک خورده است).

دیدگاهتان را بنویسید