فن لپ تاپ دل
سپتامبر 12, 2018
چه کسانی باید All in One بخرند؟
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

تعمیر مانیتور آل این وان دل

  • بررسی گارانتی دستگاه:

توصیه کارشناسان تعمیر آل این وان دل ان است که در نخستین مرحله، اعتبار گارانتی دستگاه را چک نمایید. غالب دستگاه ها عموماً برخوردار از یک سال گارانتی تعمیر هستند. در صورت معتبر بودن گارانتی، می توانید به نمایندگی رسمی دل مراجعه نمایید و سرویس تعمیر مانیتور آل این وان دل را با کمترین هزینه ممکن دریافت نمایید.

  • بررسی مانیتور آل این وان:

چراغ نشانگر پاور را بررسی کنید. اگر مانیتور تصویری نمایش نمی‌دهد، مانیتور را روشن کنید و چراغ ها را در لبه مانیتور چک نمایید. اگر یک یا چند چراغ روشن شود، به مرحله بعدی بروید. اگر چراغ ها روشن نمی شوند، احتمالا منبع تغذیه دارای ایراد است (یا یکی از بخش های مرتبط به منبع تغذیه). چنین ایرادی غالباً ناشی از خرابی و انفجار یکی از خازن‌ها است. اگر چه تعمیر این بخش توسط کاربر امکانپذیر است، اما به دلیل حساسیت این بخش و اجزای خطرناک منبع تغذیه توصیه آن است که تعمیر مانیتور آل این وان دل توسط کارشناس تعمیر انجام شود. مگر اینکه تجربه بالایی در تعمیر الکترونیک داشته باشید. از نشانه های وجود خازن منفجر شده، وجود سر و صدا بالا، نمایش خطوط در سراسر صفحه نمایش و چندین عکس است. توجه داشته باشید که منبع تغذیه یکی از گران ترین قطعات مانیتور است. اگر مشکل جدی‌تر از بروز اشکال در خازن باشد، قیمت تعمیرات نسبتاً بالا خواهد بود. بنابراین اگر مانیتور شما قدیمی شده باشد تهیه یک مانیتور جایگزین می تواند ایده بهتری باشد.

  • تست ال سی دی با یک چراغ قوه:

اگر صفحه نمایش دستگاه شما با وجود روشن بودن چارغ پاور، تصویر سیاهی را به نمایش می گذارد، نیاز است تا یک چراغ قوه را مستقیماً به سمت مانیتور بگیرید. در صورتی که با گرفتن چراغ قوه به سمت مانیتور، بتوانید تصویر به نمایش درآمده در مانیتور را ببینید (تصویری که بدون گرفتن چراغ قوه قابل دیدن نیست) احتمالا بک لایت مانیتور شما خراب شده است و می بایست توسط کارشناسان تعمیر مانیتور آل این وان دل تعمیر گردد.

  • تعمیر پیکسل های مرده:

اگر بخش زیادی از صفحه نمایش آل این وان کار می کند اما پیکسل هایی از آن به اصطلاح مرده هستند تعمیر این اشکال، آسان خواهد بود. برای تعمیر، مانیتور را نگه دارید و موارد بعدی را امتحان کنید: نوک مداد یا چیزی شبیه به آن را در یک پارچه مرطوب و نرم بپیچید. با استفاده از نوک مدادی که در پارچه بپیچانده اید، پیکسل های مرده را فشار دهید. در این کار افراط نکنید و آنرا به آرامی انجام دهید. در صورتی که این کار موثر نبود می توانید از نرم افزارهای آنلاین موجود در اینترنت استفاده نمایید. برخی از این نرم افزارها قابلیت راه اندازی مجدد پیکسل های مرده را دارند. اگر هیچ کدام از موارد فوق کار نکند، ممکن است جهت تعمیر مانیتور آل این وان دل، نیاز به جایگزین پیدا کنید.

در صورتی که هیچ یک از روشهای فوق در تعمیر مانیتور آل این وان دل موثر نبود پیشنهاد می شود روشهای دیگری را امتحان کنید. برای مثال در صورتی که تصویر به ورودی پاسخ می دهد اما یک تصویر بی کیفیت، نظیر مربع های رنگارنگ را به نمایش می گذارد، این احتمال وجود دارد که بخشAV (Audio Visual) آسیب دیده باشد.AV  یک مدار مستطیلی در نزدیکی کابل های صوتی و تصویری است که قطعات آسیب دیده آن را می توان با استفاده از آهن لحیم کاری جایگزین کرد. احتمال دیگر کارشناسان تعمیر آل این وان دل آن است که دکمه های کنترل اصلی دچار خرابی شده باشند. در اینصورت توصیه می شود با یک تمیزکننده مناسب فلزی آنها را تمیز نمایید. در این جین توجه نمایید تا در صورت نیاز اتصالات شکسته احتمالی را دوباره وصل کنید. کابل های ورودی را نیز بررسی کنید تا در صورت آسیب آنها را با کابل های مشابه جایگزین کنید. توصیه می شود به دلیل حساسیت بالای مانیتور، خدمات مرتبط با تعمیر مانیتور آل این وان دل را صرفاً از نمایندگی های رسمی دل و مراکز مجاز تعمیرات دل دریافت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید