روشن نشدن لپ تاپ با باتری به چه دلیل است؟
سپتامبر 3, 2018
تعمیر بدنه شکسته نوت بوک
سپتامبر 3, 2018
نمایش همه

تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ

 

در واقع می توان گفت که ساده ترین بخش لپ تاپ ، تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ میباشد . ولی در عین راحتی و سادگی می تواند مشکل ساز شود چرا که برای دسترسی به اسپیکر لپ تاپ باید بدنه ی لپ تاپ کاملا باز شود و لازمه ی این امر ، داشتن تجربه و مهارت کافی می باشد که سبب می شود کار راحت صورت گیرد . پیشنهاد میشود که در صورت نبودن مهارت و تجربه ، هرگز برای باز کردن لپ تاپ خود اقدام نفرمایید چرا که ممکن است آسیب جدی به سیستم خود وارد کنید .

مراحل رفع مشکل اسپیکر

ابتدا مشکل را به صورت نرم افزاری چک میکنید و مطمئن میشوید که ایراد از اسپیکر می باشد . برای اطمینان بیشتر ، درایور صدای سیستم را از سایت پشتیبانی برند لپ تاپ پیدا میکنید و دوباره نصب میکنید . در صورت رفع نشدن مشکل ،به سراغ قسمت سخت افزاری سیستم می رویم . قبل از رفتن به سراغ این مرحله توجه داشته باشید که باید طریقه ی باز و بسته کردن لپ تاپ را به طور کامل فرا گرفته باشید ، در غیر این صورت ، به هیج عنوان سیستم خود را باز نکنید .

پس از عبور از مرحله نرم افزار و رسیدن به مرحله ی سخت افزار ، سیستم را مرحله به مرحله باز میکنیم و در هر مرحله دسترسی به اسپیکر ها را چک میکنیم .پس از رسیدن به اسپیکر ابتدا اتصال سوکت را چک میکنیم ، یعنی میبینیم که سوکت از جای خود بیرون نیامده باشد ، پس از کسب اطمینان از محکم بودن سوکت ، به سراغ سیم اسپیکر میرویم و قطعی و اتصال را چک میکنیم ، در صورت قطعی ، مشکل را برطرف میکنیم و اسپیکر را تست میکنیم ، در صورت برطرف نشدن مشکل ، اسپیکر را به صورت ظاهری چک میکنیم ، اگر مشکلی قابل توجهی داشت ، آن را برطرف میکنیم و در صورت نداشتن مشکل ، ایراد از اسپیکر می باشد و در این حالت تعمیر اسپیکر کار به صرفه ای نیست و بهتر است اسپیکر تعویض شود چرا که تعمیر اسپیکر هزینه بردار است و ممکن است دوباره با مشکل مواجه شود ، پس بهتر است در این صورت اسپیکر را تعویض کرده و به راحتی مشکل برطرف می شود .

در بعضی موارد ممکن است که ایراد از هیچ کدام موارد مذکور نباشد و مشکل از برد باشد که بر حسب اتفاقات مختلف بوجود امده است ، در آن صورت باید به سراغ قسمت برد لپ تاپ که مربوط به اسپیکر است مراجعه شود و مشکل را از آن قسمت برطرف میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید