تعمیر کلیدهای خراب کیبورد لپتاپ با روشی ساده

عوارض استفاده از مانیتور
عوارض جدی استفاده طولانی مدت از مانیتور
فوریه 2, 2019
راهنمای خرید تبلت
راهنمای خرید تبلت؛ ۵ نکته کلیدی برای خرید تبلت
جولای 9, 2019
نمایش همه

تعمیر کلیدهای خراب کیبورد لپتاپ با روشی ساده

آموزش تعمیر کلیدهای خراب کیبورد

حتی اگر یکی از کلیدهای صفحه کلید کامپیوتر شما مشکل داشته باشد، ممکن است در تایپ کردن ساده‌ترین متون نیز با مشکل مواجه شوید. در این مطلب قصد داریم شما را با روش‌های برطرف کردن مشکل کلید معیوب در صفحه کلید‌ کامپیوتر و لپ تاپ آشنا کنیم.

عیب یابی کلیدهای خراب کیبورد و روش حل مشکل

روش اول

در صورتی که صفحه کلید شما دارای پد اعداد جداگانه نیست، ببینید آیا کلید Numlock روشن هست یا نه. در صورت روشن بودن ممکن است جای کلیدها با هم عوض شده باشد و یا برخی از کلیدهای غیر قابل استفاده شده باشند.

روش دوم

ممکن است چیزی زیر کلیدهای صفحه کلید گیر کرده باشد که باید آن را خارج کنید.اگر  صفحه کلید کامپیوتر شما مشکل پیدا کرده است، آن را به پشت برگردانید و به آرامی به پشت آن ضربه بزنید. اگر مشکل به این صورت حل نشد، یک گیره کاغذ را باز کنید و سعی کنید با آن موادی را که در زیر صفحه کلید گیر کرده است، بیرون بیاورید. شما به هیچ وجه نباید هیچ یک از این روش‌ها را در مورد صفحه کلید لپ تاپ امتحان کنید.

روش سوم

اگر هیچ یک از دو روش ذکر شده مشکل شما را برطرف نکرد و یا صفحه کلید لپ تاپ شما مشکل پیدا کرده است، برای خارج کردن موادی که زیر کلیدها گیر کرده است، از اسپری هوای فشرده استفاده کنید؛ اسپری‌های هوای فشرده با قیمت بسیار کمی در بازار موجود هستند. حتی الامکان اسپری‌هایی را انتخاب کنید که لوله خروجی هوای آن‌ها باریک باشد؛ البته اکثر اسپری‌های موجود در بازار به همین شکل طراحی شده‌اند.

لوله خروجی هوا را به اسپری متصل کنید و آن را به زیر کلید معیوب ببرید و سپس از اسپری استفاده کنید. شاید این روش بتواند مشکل شما را برطرف کند.

روش چهارم

اگر هیچ کدام از روش‌های ذکر شده جواب نداد، توصیه می‌شود کلید معیوب را باز کنید. این کار هم برای صفحه کلید کامپیوتر و هم برای صفحه کلید لپ تاپ توصیه می‌شود.

برای باز کردن کلید از یک پیچ گوشی کوچک که لبه آن صاف است، استفاده کنید و آن را زیر کلید معیوب قرار دهید و به آرامی بچرخانید. سپس کلید به آرامی از جای خود خارج می‌شود. پس از آنکه کلید از جای خود خارج شد، اطراف آن را به آرامی تمیز کنید و پس از تمیز کردن، کلید را با فشار دادن به سمت پایین به آرامی در جای خود قرار دهید.

اگه هیچ کدام از راه حل‌های مطرح شده نتوانست مشکل شما را بر طرف کند، تنها راه حل باقی‌مانده تعویض صفحه کلید است. برای تعویض صفحه کلید لپ تاپ خود میتوانید از فروشگاه نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید