با انواع باتری لپ تاپ آشنا شوید
سپتامبر 12, 2018
بررسی کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX 20 به تعویق افتاد
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

تعویض ال سی دی لپ تاپdell

تعویض ال سی دی لپ تاپdell یکی از بخش های حساس تعمیرات dell است. ال سی دی یکی از نقاطی است که در معرض آسیب های بیشتری قرار خواهد گرفت؛ بی دقتی در نگهداری و محافظت از لپتاپ dell و وارد شدن ضربه به ال سی دی دستگاه، این بخش را دچار شکستگی می کند .شکستگی ال سی دی معمولا ترمیم نمی شود و الزاما باید تدابیر لازم را برای تعویض ال سی دی لپ تاپ dellبیاندیشیم.

 

مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپdell

  • برداشتن قاب ال سی دی

پس از برداشتن باطری و کشیدن آداپتور ، با دقت اطراف صفحه نمایش را بررسی نمایید. برای تعویض ال سی دی لپ تاپdell نیاز دارید که این قاب را از لپ تاپ جدا سازید.بسته به نوع و مدل لپ تاپ dell دو بالشتک در بالا قرار دارد که ال سی دی لپ تاپ را نگه می دارد؛

برای تعویض ال سی دی لپ تاپdell در ابتدا نیاز است که حفاظ پلاستیکی روی آن را خارج نموده ، سپس پیچ زیر آن را باز کنیم .پس از اینکه پیچ را باز کردید ، به کمک یک پیک پلاستیکی یا فلزی ، شیار بین دو قاب ال سی دی را باز کنید تا از هم جدا شوند . لازم است در تعویض ال سی دی لپ تاپdell پیک را در راستای قاب ال سی دی لپ تاپ بالا ببرید تا تمام اتصالات قاب لپ تاپ از هم جدا شوند .

نکته مهم: در تعویض ال سی دی لپ تاپdell ممکن است متوجه شوید که لپ تاپ شما پیچ صفحه نمایش ندارد . در این صورت قاب ال سی دی لپ تاپ dell یا با ضربه ای آهسته یا به کمک یک پیک کوچک باز خواهد شد و یا حتی ممکن است اصلا نیاز به باز کردن پیچ نداشته باشد . پس لازم است قبل از هر گونه اقدام برای تعویض ال سی دی لپ تاپdell ، دستورالعمل ها را با مدل لپ تاپ خود تطبیق دهید و از طریق وب سایت های رسمی شرکت dell ، از پیچ ها و نحوه باز کردن آن مطلع شوید .صرف نظر از اینکه چگونگی انجام این کار ، باید برای تعویض ال سی دی لپ تاپdell این کار را انجام داد و قاب ال سی دی لپ تاپ را از دور آن برداشت .

  • نصب ال سی دی جدید

ال سی دی خریداری شده را باز کنید و مطمئن شوید که با  ال سی دی اوریجینال دستگاه کاملا یکی است. حالا کابل تصویر را به ال سی دی جدید لپ تاپ وصل کنید و مطمئن شوید که ال سی دی جدید لپ تاپ در جای جدید خود کاملا درست قرار گرفته است.

  • تست ال سی دی جدید لپ تاپ dell و جا انداختن قاب

کابل برق و باتری را وصل نمایید و تست کنید که پس از تعویض ال سی دی لپ تاپdell، ال سی دی جدید به درستی وصل شده باشد و تصویر لپ تاپ به صورت صحیح و کامل بالا بیاید. پس از تست لپ تاپ، می توانید قاب دور ال سی دی را جا بزنید. پس از بستن پیچ های قاب ال سی دی، دستگاه آماده استفاده است.

  • برداشتن پنل ال سی دی شکسته از روی لپ تاپ dell

برای تعویض ال سی دی لپ تاپdell ابتدا باید تمامی پیچ های نگهدارنده ال سی دی برداشته شود. سپس تمامی کابل هایی که از ال سی دی لپ تاپ به مادر برد لپ تاپ وصل شده اند را قطع کنید.

توجه داشته باشید که در تعویض ال سی دی لپ تاپdell سال تولید دستگاه مهم است. اگر سال تولید قبل از سال ۲۰۱۰ است و دستگاه دارای ال سی دی و بک لایت آن است، بر روی برد لپ تاپ دو کابل وجود دارد، اما ال سی دی لپ تاپ های تولیدی پس از ۲۰۱۰ فقط یک کابل دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید