حل مشکل سفید شدن صفحه نمایش در مک

تفاوت لپ تاپ های با سیستم عامل با لپ تاپ های بدون سیستم عامل در چیست؟
سپتامبر 5, 2018
چرا بیشتر برنامه نویسان حرفه ای از Mac استفاده میکنند؟
سپتامبر 5, 2018
نمایش همه

حل مشکل سفید شدن صفحه نمایش در مک

به ندرت اتفاق خواهد افتاد که شما پس از روشن کردن سیستم خود با صفحه ای سفید مواجه شوید و سیستم در همان حال بماند. معمولا کاربران این مشکل را بعد از بروز رسانی سیستم خود گزارش داده اند و شما در ادامه خواهید آموخت، که شما چگونه این مشکل را رفع کنید. ممکن است شما به سادگی با راه اندازی مجدد و وارد شدن به Safe Mode  و تنظیم مجدد NVRAM به حل این مشکل بپردازید.

سیستم را دوباره راه اندازی کنید و وارد Safe Mode شود:

این عمل بسیار آسان است، با راه اندازی مجدد Shift را نگه دارید تا لگوی  و نوار پیشرفت نمایش داده شود و وارد Safe Mode شوید.  وارد شدن به محیط Safe Mode  بسیار آسان بوده و شما میتوانید بسیار از مشکلات را با وارد شدن به این محیط رفع کنید و اگر میدانید سیستم شما در این محیط خوب کار میکند، سیستم خود را راه اندازی دوباره کنید( بدون نگه داشتن کلید Shift).

رسیت کردن NVRAM :

بعد از اینکه سیستم را دوباره راه اندازی کردید و صدای بوت را شنیدید همزمان کلید های Command+Option+P+R را نگه دارید تا دوباره صدای بوت شدن را بشنوید ( این کار را تا شندین دو بار صدای بوت سیستم ادامه میدهیم.) کلید ها را رها کرده و NVRAM شما ریست شده است، پس از اینکه با موفقیت  NVRAM را ریست کردید، اجازه دهید سیستم به صورت عادی راه اندازی شود و مشکل صفحه سفید حل شود.

رسیت کردن SMC :

از آنجا که بیشتر مشکلات صفحه سفید در مک های از قبیل MacBook Air, MacBook Pro, MacBook گزارش داده شده، اغلب ما SMC  را رسیت میکنیم تا این مشکل رفع شود:

۱ – سیستم خود را ریستارت کرده و مطمئن شوید که به آداپتور برق متصل است.

۲ – سپس کلید های Shift+Control+Option+Power را برای چند ثانیه نگه دارید، و کلید ها را رها کنید.

۳ – اجازه دهید سیستم به صورت عادی راه اندازی شود.

راه اندازی دوباره سیستم و تعمیر هارد دیسک :

در صورت امکان، سعی کنید برای تعمیر هارد دیسک از طریق Disk Utility که با وارد شدن به Recovery Mode ( حالت بازیابی) امکان پذیر است:

۱ – سیستم را دوباره راه اندازی کرده و کلید های Command + R نگه دارید تا وارد بوت شده و سپس Recovery Mode را انتخاب کنید.

۲ – از گزینه های نمایش داده شده در لیست Utilities گزینه ی Disk Utility را انتخاب میکنیم.

۳ – هارد دیسک را انتخاب کنید و در تب First Aid و First Aid را اجرا کرده تا هارد دیسک شما تعمیر شود.

بوت کردن و وارد شدن به حالت Verbose Mode  :

این کار شاید برای بسیار از افراد معنی خاصی نداشته باشد، اما گاهی اوقات با این کار مشکل شما رفع می شود : بوت در حالت Verbose Mode که نشان دهنده ی تمامی جزئیاتی که در طول بوت سیستم رخ داده شده است، که شبیه به راه انداز یک ماشین لینوکس است. اما کاملا معلوم نیست که چرا این عمل امکان پذیر است و باعث میشود این مشکل رفع شود، اما گزارش های متعددی در انجمن اپل است که نشان میدهد همچین کاری ممکن است.

برای انجام این کار ما باید سیستم را دوباره راه اندازی کنیم و بعد از راه اندازی مجدد بلافاصله کلید های Command + V  را نگه میداریم، با انجام این کار بازهم به نظر میرسد که با این روش گاهی اوقات میتوانیم مشکل صفحه ی سفید را اصلاح کنیم.

نصب مجدد سیستم عامل مک :

اگر روش های قبلی نتواستند مشکل شما را حل کنند، نیاز به نصب مجدد سیستم عامل مک دارید شما همیشه باید قبل از انجام کاری از سیستم خود یک نسخه ی پشتیبان بگیرید. گذشته از اینکه شما یک نسخه ی پشتیبان مناسب دارین ، برای دوباره نصب سیستم عامل مک نسبتا آسان و واضح خواهد بود:

شما میتوانید با مطالعه اینکه چگونه سیستم عامل سیرا نصب کنید یا چگونه سیستم عامل های El Capitan, Yosemite  را نصب کنید.

دیدن یک صفحه ی سفید با پوشه ای که یک علامت سوال فلش هم دارد:

اگر شما مشاهده می کنید یک صفحه ی سفید با یک پوشه ی  که علامت فلش بر روی آن قرار گرفته است، یعنی مک شما قادر نخواهد بود دیسک راه انداز را برای بوت شدن سیستم پیدا کند.

گاهی اوقات شما می توانید با انتخاب درایو راه انداز سیستم این مشکل را رفع کنید ( بعد از اینکه سیستم شما دوباره راه اندازی شد، کلید Option  و Macintosh HD  رو از لیست نمایش داده شده انتخاب میکنیم)، اما اگر این روش نیز مشکل شما را رفع نکرد هاردیسک شما دچار مشکل شده است و باید در اسرع وقت به فکر جایگزینی برای آن باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید