عوامل خرابی کیبورد لپ تاپ | تعمیرات کیبورد

نمایشگر LED لپ تاپ
LED لپ تاپ چیست؟ | مقایسه نمایشگرهای LED با LCD
آگوست 7, 2019
پورت USB C
معرفی پورت USB C+ویژگی ها و مزایا
آگوست 7, 2019
نمایش همه

عوامل خرابی کیبورد لپ تاپ | تعمیرات کیبورد

خرابی کیبورد لپ تاپ

یکی از اصلی ترین قسمت های لپ تاپ که در طول روز بسیار با آن سر و کار داریم، کیبورد لپ تاپ می باشد . تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ ممکن است کار ساده ای به نظر برسد ، ولی کوچکترین اشتباه سبب از بین رفتن کیبورد و حتی اتصالی و در نتیجه از بین رفتن مادربرد می شود . همچنین کیبورد لپ تاپ یکی از قسمت های اساسی لپ تاپ می باشد که در صورت بوجود آمدن کوچکترین مشکلی در آن ، کل سیستم لپ تاپ مختل می شود .

در مطلب تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ می خواهیم اطلاعاتی در مورد کیبورد لپ تاپ ، مشکلات آن و همچنین راه های پیشگیری از بوجود آمدن مشکل برای کیبورد لپ تاپ را در اختیارتان قرار دهیم .

درباره کیبورد لپ تاپ

کیبورد یک قطعه سخت افزاری در لپ تاپ می باشد که حرکات دست را به دیتای درون صفحه نمایشگر لپ تاپ تبدیل میکند . این حرکات دست ، با فشردن دکمه های تعبیه شده بر روی این قطعه و همچنین کابل اتصالی که به مادربرد دارد ، تبدیل به دیتا می شود و در نمایشگر قابل رویت میشود و از این رو اهمیت زیادی در سیستم لپ تاپ دارد . بعضی از کیبورد ها دارای یک سری LED زیر دکمه هایشان می باشند که در زمان روشن شدن سیستم ، چراغ های زیر دکمه ها روشن شده و ظاهر زیبایی به سیستم می دهند و علاوه بر آن در شب دید بهتری بر روی کیبورد خواهید داشت که به این نوع کیبورد ها ، کییبورد بک لایت میگویند . البته لازمه ی این امر داشتن مادر بردی است که برای این نوع کیبورد ها طراحی شده است . در کل این نوع کیبورد ها یک سری مادربرد خاص دارند که بر روی این مادر برد ها سوکتی در خصوص به همین امر طراحی شده است و با اتصال این سوکت به مادربرد ، چراغ هایش روشن می شود و شروع به فعالیت میکند .بهتر است به ادامه ی مطالب تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ توجه فرمائید .

مشکلات خرابی کیبورد لپ تاپ

_ از کار افتادن تمامی دکمه های کیبورد

_ خاموش شدن چراغ های بک لایت کیبورد

_ از کار افتادن چندتا از دکمه های کیبورد

_ گیر کردن اشغال زیر دکمه های کیبورد

البته لازم به ذکر است که تمامی این موارد می تواند از برد باشد و ربطی به کیبورد نداشته باشد .

معمولا مشکلات خرابی کیبورد لپ تاپ دو حالت سخت افزاری و نرم افزاری دارند . مشکلات سخت افزاری کیبورد لپ تاپ ، مشکلی است که در هر صورت کیبورد دستگاه شما از نظر سخت افزاری آسیب دیده و در حالاتی بعضی از دکمه ها کار نمیکند و در حالاتی هم کل کیبورد از کار می افتد و در مواقعی میتوان مشکل کیبورد را برطرف کرد و در حالاتی هم نمیتوان .

مشکلات نرم افزاری هم شامل عدم نصب صحیح ویندوز ، عدم نصب صحیح درایور های لپ تاپ (که در بعضی از مدل هم نصب درایور کیبورد بسیار حائز اهمیت است) ، برهم ریزی پروگرام بایوس ، آپدیت کردن بایوس دستگاه به صورت نرم افزاری و … میشود .

معمولا برای رسیدن به یکی از این دو مورد، ابتدا قسمت های نرم افزاری را چک میکنیم و پس از کسب اطلاع در مورد صحت کار در بخش نرم افزار، به سراغ سخت افزار میرویم و مشکل را از آنجا پیگیری میکنیم .

راه های پیشگیری از خرابی کیبورد لپ تاپ

_ به هیچ عنوان سیستم خود را در معرض ریختن مایعات قرار ندهید.

_ سیستم خود را در معرض فشار قرار ندهید.

_ کلید های کیبورد را آرام فشار دهید زیرا ممکن است آسیب ببیند.

_ به نظافت سیستم خود اهمیت بدهید ، زیرا ممکن است اشغال و گرد و غبار به سیستم شما اسیب برساند.

_ به هیچ عنوان کیبورد لپ تاپ خود را باز نکنید ، زیرا ممکن است در هنگام اتصال فلت به برد ، دچار مشکل شوید و باعث بوجود امدن اتصالی و از بین رفتن مادربرد شوید.

کلام آخر

بهتر است به توصیه هایی که در مطلب تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ به شما کاربران عزیز شده است توجه فرمایید اما در صورت ایجاد مشکلات خرابی کیبورد لپ تاپ، متخصصان ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ آماده ارائه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری به شما عزیزان میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید