روش های افزایش سرعت لپتاپ مک‌بوک پرو
اکتبر 7, 2018
معرفی و آشنایی با انواع درایو های مورد استفاده در لپ تاپ ها
اکتبر 7, 2018
نمایش همه

خنک نگه داشتن مک‌بوک پرو

امروز قصد داریم چند روش ساده ولی بسیار موثر را برای خنک نگه داشتن لپتاب های شرکت اپل تشریح کنیم. پس با ما همراه شوید :

تا جایی که می توانید از کروم استفاده نکنید

اگر نرم افزارهایی که در مک بوک پرو در حال اجرا شدن هستند را با اپلیکیشن Activity Monitor باز کنید متوجه خواهید شد که مرورگر گوگل کروم پردازنده لپتاب شما رو بیشتر از سایر نرم افزارهای دیگر درگیر خودش می کند که منجر به گرم شدن مک بوک پروی دوست داشتنی شما نیز می شود! شرکت اپل اخیرا رسما اعلام کرد که تا حد ممکن از این مرورگر استفاده نکنید و به مرورگر سافاری خود وفادار باشید.

به حداقل رساندن برگه های مرورگر

جالب است بدانید هرچه بیشتر tab های زیادی باز کنید، منابع حافظه و پردازنده نیز بیشتر مصرف خواهد شد. پس بنابراین برگه هایی که نیازی به آنها ندارید ببندید یا اینکه آنها را بوکمارک کنید تا در سر فرصت به انها دسترسی داشته باشید.

اجتناب از باز کردن برنامه های متعدد

تجربه ثابت کرده موقعی که چند نرم افزار را باز میکنید، مک بوک پرو شدیدا درگیر و گرم می شود. پس کمی مراعات کنید و فقط برنامه های واجب را اجرا کنید.

لپتاب را روی بدن خود نگذارید

اگر دقت کرده باشید، موقعی که لپتاب اپل خود را روی زانو یا بدن خود می گذارید، فن لپتاب شروع به افزایش دور می کند! اگر مجبور هستید لپتاب را روی خود نگهدارید، سعی کنید از چیزی مانند قرار دادن یک کتاب زیر مک بوک پرو استفاده کنید تا مانعی برای دریچه فن لپتاب وجود نداشته باشد.

زیر نورخورشید با مک بوک پرو کار نکنید

شرکت اپل رسما اعلام کرده است که زیر نور خورشید بهتر است با مک بوک پرو کار نکنید؛ چرا که بهترین دما برای کار با لپتاب اپل، بین ۱۰ الی ۳۵ درجه می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید