خنک کننده IS-50X از ID-Cooling معرفی شد؛ کوچک اما قوی

ماوس گیمینگ RAZER Viper خوراک حرفه‌ای های پر ادعا
آگوست 11, 2019
سونی سریعترین هاب USB-C جهان با نام MRW-S3 را معرفی کرد
آگوست 11, 2019
نمایش همه

خنک کننده IS-50X از ID-Cooling معرفی شد؛ کوچک اما قوی


شرکت ID-Cooling یک خنک کننده بادی پردازنده با ابعاد نسبتا کوچک را برای کیس هایی که قادر به پشتیبانی از کولرهایی با ارتفاع زیاد نیستند را معرفی کرد. همچنین IS-50X یک خنک کننده Low-profile به حساب می آید که از نظر قیمت گذاری هم برای بسیاری از کاربران قابل تهیه است.

کولر IS-50X کوتاه اما قدرتمند

خنک کننده IS-50X می تواند از پس توان حرارتی حداکثر ۱۳۰ وات برآمده و از این رو برای پردازنده های ۱۰۵ واتی کنونی هم مناسب است. ارتفاع آن تنها ۷۵ میلی متر بوده و دارای هیت سینک با طراحی C-type است. ۵ لوله ناقل حرارت با ضخامت ۶ میلی متر، از بخش اتصال به پردازنده (IHS) به سمت هیت سینک حرکت کرده و تمام حرارت را به خوبی به هیت سینک منتقل می کنند.

باله های هیت سینک بسیار باریک و ظریف طراحی شده و باید در زمان نصب و راه اندازی این خنک کننده، مراقب پره های هیت سینک باشید. همچنین از فشار بیش از حد به دلیل طراحی C-type اجتناب کنید. خنک کننده IS-50X با یک فن ۱۲ سانتی متری به ضخامت ۱۲ میلی متر تولید شده است. این فن دارای دور موتور ۶۰۰ الی ۱۶۰۰ دور در دقیقه بوده و می تواند جریان هوا را با قدرت ۵۳٫۶CFM به گردش درآورد.

نویز خروجی آن بین ۱۳٫۸ الی ۳۰٫۲ دسی بل بوده و ۳۸۵ گرم وزن دارد. خنک کننده IS-50X با سوکت های LGA115x, AM4, AM3 و FM2 ها سازگار است. شرکت ID-Cooling تا کنون اشاره ای به قیمت گذاری آن نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید