دلایل هنگ کردن ویندوزدر لپ تاپ

آیا بازی برای لپ تاپ ضرر دارد؟
سپتامبر 3, 2018
عمر مفید ۴ قطعه اصلی لپ تاپ
سپتامبر 3, 2018
نمایش همه

دلایل هنگ کردن ویندوزدر لپ تاپ

 صفحات آبی، مشکلات هنگام بوت و فریز شدن برنامه  از جمله رایج ترین مشکلاتی به شمار می رود که در سیستم عامل ویندوز مشاهده می شود و تنها راه خلاصی از آنها راه اندازی مجدد رایانه است. اما راه اندازی دوباره رایانه در این شرایط با مشکلاتی از جمله: ذخیره نشدن کارهای در حال انجام و به هم ریختگی اطلاعات ذخیره شده روی هارد دیسک لپ تاپ همراه است.

علاوه بر این، مشکل بزرگ دیگری که وجود دارد، خسته کننده بودن استفاده از رایانه در چنین شرایطی است.

هنگ کردن جزئی از سیستم عامل ویندوز محسوب نمی شود و این امر ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد. برخی از این دلایل عبارت است از:

حافظه و بورد اصلی:                                            

بسیاری از هنگ ها در سیستم عامل مخصوصا آنهایی که با یک صفحه آبی همراه می شود و در اصطلاح Blue Screen Of Death نام دارد، به دلیل مشکلات ناشی از حافظه رم لپ تاپ یا مادربرد لپ تاپ رخ می دهد. فراهم نبودن امکان دسترسی به اطلاعاتی که باید در حافظه رم ذخیره شود، یک از دلایل بروز خطا می باشد. می توان برای بررسی حافظه رم لپ تاپ از نرم افزارهایی مثل MemTest86 کمک گرفت. پیش از هرکاری می توان یک حافظه رم جدید جایگزین حافظه قبلی کرد، اگر مشکل رفع شد یعنی رم لپ تاپ معیوب بوده و اگر همچنان با وجود رم جدید مشکل باقی ماند یعنی حافظه رم سالم است و مشکل از مادربورد لپ تاپ است.

تنظیمات بایوس:

بورد اصلی لپ تاپ در بیشتر موارد دارای تنظیمات اولیه کارخانه است که این تنظیمات با سخت افزارهای مختلف سازگاری دارد. این تنظیمات می تواند در بعضی مواقع به دست متخصصین رایانه تغییر کند، اما زمانی که ظرفیت باتری بورداصلی به پایان برسد این تنظیمات به حالت اولیه برمی گردد و ممکن است این تنظیمات با سیستم عامل سازگار نباشد. به هم خوردن اولویت های بوت رایانه یکی از عمده ترین مشکلات در این شرایط است.

مشکلات هارددیسک لپ تاپ:

اگر تنظیمات بایوس به درستی انجام شده و سیستم عامل هنگام بوت شدن با مشکل مواجه است و قادر به شناسایی هارددیسک لپ تاپ یا درایو بوت نیست، مشکل به هارددیسک لپ تاپ مربوط است.

مشکلات مربوط به هارددیسک زمانی مشاهده می شود که سعی می شود به فایل خاصی روی آن دسترسی پیدا کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید