روش تست کردن تاچ و صفحه نمایش (LCD ) تبلت اندرویدی
اکتبر 8, 2018
راهنمای خرید هارد اکسترنال
اکتبر 8, 2018
نمایش همه

راهنمایی خرید تبلت

به گفته کارشناسان گارانتی گرین (GREEN) سه قانون اساسی برای خرید یک تبلت مناسب وجود دارد :
۱. نیازهایتان را بشناسید
مشخص کنید که اصلی ترین استفاده شما از تبلت چه خواهد بود؟ به دنبال جایگزینی برای کامپیوتر شخصی خود هستید یا صرفا به دنبال وسیلهای هستید تا در هنگام سفر، فیلمها و برنامههای تلویزیونی مورد علاقهتان را تماشا کنید؟ دسترسی ۲۴ ساعته به اینترنت برای شما در درجه اول قرار دارد؟ امکان افزایش حافظه ذخیره سازی چطور؟ یک خروجی HDMI چه؟
۲. قیمت همه چیز نیست!
گران ترین تبلت بازار، الزاما بهترین نیست. همچنین، باید از نمونههای ارزان ولی بیکیفیت نیز برحذر باشید.
۳. تولید کنندگان نیز اهمیت دارند
در مورد شرکت سازنده تبلت مورد نظرتان، باید بسیار هوشمندانه عمل کنید. خرید وسیلهای که پس از اندکی استفاده، کارایی خود را از دست داده یا با مشکلات فنی مواجه شود، اصلا مطلوب نخواهد بود. البته ممکن است هر تولید کنندهای اشتباه کند یا محصولات خود را با یک یا چند باگ نرم افزاری یا سخت افزاری عرضه کند، ولی رفع بیدرنگ مشکل یا ارائه آپدیتهای منظم نرم افزاری است که اهمیت دارد. پس بهتر است تحقیق درباره سوابق شرکت مورد نظر را از معیارهای اصلی انتخابتان قرار دهید .
ابعاد رایج تبلتها
– ۷ تا ۷.۹ اینچی (کوچک)
قطر صفحه نمایش این دسته از تبلتها، بین ۷ الی ۸ اینچ بوده و کوچک تلقی میشوند. از این محصولات، انتظار قدرت بالایی را نمیتوان داشت. اما با این اوصاف، چرا مردم آنها را میخرند؟
بدون شک مهمترین دلیل آن، قیمت پایینتر و سهولت حمل بالای آنهاست که باعث محبوبیت این دسته گشته است. حمل تبلت با یک کیف کوچک یا قرار دادن آن در یک جیب یا حتی امکان کار با یک دست و همچنین وزن کمتر، باعث محبوبیت این تبلت ها شده است . معمولترین کاربرد این تبلتها، خواندن کتاب یا مجلات الکترونیکی و همینطور وبگردی است.
– ۸.۹ تا ۱۰.۱ اینچی (متوسط)
معمولترین سایز با صفحه نمایش بزرگتر و رزولوشن بالاتر، مهمترین خصوصیت این تبلت ها می باشد .
نمایشگر بزرگتر خود یک مزیت مهم به شمار میرود. چرا که فیلمهای FULL HD بسیار بهتر و درخشان تر بر روی این صفحات به نمایش در میآیند. تجربهی انجام بازیهای سنگین و با کیفیت امروزی نیز در این نوع تبلتها بسیار لذت بخشتر خواهد بود. تبلتهای موجود در این دسته، قدرتمندتر و سریعتر هستند و به سبب اندازه بزرگتر، از باتری بزرگتری نیز بهره میبرند.
– بزرگتر از ۱۰.۱ اینچ
تعداد نمونههای موجود در این دسته، از نظر تعداد، کم ترین آمار را در اختیار دارد.از اینگونه تبلتها به دلیل کارایی دوگانه تبلت و کامپیوتر و نصب ویندوز ۸ بر روی آن ، به عنوان هیبریدی یا ترکیبی یاد میشود چرا که صفحه نمایش بزرگتر، قدرت بیشتر و غالبا صفحه کلیدهای سخت افزاری، از این تبلتها دستگاهی همه کاره ساختهاند و از نظر قیمت، بهای بیشتری نسبت به مدلهای کوچک تر خواهند داشت.
حال که انواع تبلت را از نظر بزرگی و اندازه صفحه نمایش بررسی نمودیم، مهم ترین مشخصات کلیدی هر تبلت که باید به آن توجه کرد عبارتند از:
-پردازنده
-کیفیت صفحه نمایش
-حساسیت صفحه لمسی
-حافظه ذخیره سازی
-طول عمر و عملکرد باطری
-قابلیت ۳G و برقراری تماس
-طراحی
-سیستم عامل
-گارانتی

دیدگاهتان را بنویسید