رفع مشکلات کامپیوتر و ویندوز

افزودن رم بیشتر به لپ تاپ
سپتامبر 2, 2018
نخستین تبلت لوله شدنی دنیا ساخته شد
سپتامبر 2, 2018
نمایش همه

رفع مشکلات کامپیوتر و ویندوز

شاید برای شما هم خیلی پیش اومده که بعد یک مدت کار با ویندوز، وقتی کامپیوتر یا لپ تاپتون رو روشن می کنید، کلی خطا و پیغام روی نمایشگرتون ظاهر میشه و یا حتی صداهای عجیب و غریب از سیستمتون شنیده میشه!

پیغام های خطا و مشکلاتی که معمولا مشاهده می کنید مربوط به از دست رفتن یا آسیب دیدن فایل های ضروری ویندوز می باشد یا مشکلات سخت افزاری و یا ویروسی شدن سیستم شماست. توی این بخش آسمونی می خواهیم شما رو با انواع این مشکلات و راه حل آن آشنا کنیم …

۱- اولین ایرادی که ممکنه رخ بده اینه که دکمه روشن کردن (Power)سیستم  را میزنی اما در کمال تعجب می بینین که اتفاقی نمی افته و سیستم روشن نمیشه! خب مشکل ممکنه در وهله اول از تامین برق سیستم باشه

۲- خطای بعدی اینکه، کامپیوتر روشن میشه اما ناگهان صدای بوق ممتدی در ابتدای روشن کردن میشنوین!

۳- مشکل بعدی صدای بوقه اما این بار با تاخیر!

۴- صدای غیرطبیعی از داخل کیس می تونه مشکل دیگه ی برخی از کاربرا باشه.

۵- مشکل بعدی اینه که سیستم به نظر روشن شده اما تصویری ندارین!

۶-  سیستم روشن میشه اما بلافاصله خاموش میشه و نوشته ای روی صفحه مانیتورحرکت می کنه.

۷-  عدم تشخیص هارد دیسک به شکل پیغام.

۸-  ایراد بعدی، ممکنه توی همون صفحه اول، پیغامی را در پایین صفحه مشکی مشاهده کنین مبنی بر اینکه کلید F1 کیبورد را بزنین.

۹- بعد از پشت سر گذاشتن صفحه مشکی بوت اولیه،در هنگام بالا آمدن سیستم، خطاهای نوشتاری روی صفحه ظاهر میشه.

۱۰-  خطایی به نام windows file is missing مشکل دیگه ایه که با روشن کردن سیستم و بعد از چند ثانیه ممکنه روی صفحه نمایش ظاهر بشه!

۱۱- اما بازم خطا و این بار خطای خونده نشدن فایل های سیستمی و پیغام برای Restart شدن سیستم!

۱۲- گاهی سیستم را روشن می کنیم و می بینیم که کامپیوتر وارد محیط سی دی یا دی وی بوت شده! این مشکل توی ویندوز ۸ هم دیده شده.

۱۳- گاهی دیدین درایوها، مخصوصاً درایو C در ویندوز XP در صفحه آبی کم رنگ و در ویندوز ۷ در صفحه مشکی رنگی نمایش داده میشن؟!

۱۴- مشکل بعدی هنگام بالا آمدن ویندوز و در قسمت نمایش لوگوی ویندوزه، سیستم همون جا می مونه و هنگ میکنه!

۱۵- مشکل دیگه ای هم که برخی کاربران باهاش برخورد می کنن، در هنگام ورود و درج شناسه کاربری و رمزه. البته این یکی استثناست و اشکال از سیستم نیست!

۱۶- آخرین خطایی که در هنگام شروع ویندوز ممکنه براتون پیش بیاد، اینه که ویندوز به نظر بالا اومده ولی آیکون های صفحه و نوار وظیفه ویندوز روی صفحه نیست!!!

دیدگاهتان را بنویسید