روش تست کردن تاچ و صفحه نمایش (LCD ) تبلت اندرویدی

فرایند محاسبه ی باتری در سیستم عامل اندروید
اکتبر 8, 2018
راهنمایی خرید تبلت
اکتبر 8, 2018
نمایش همه

روش تست کردن تاچ و صفحه نمایش (LCD ) تبلت اندرویدی

 

کارکرد صحیح صفحه نمایش و تاچ یکی از مهمترین قسمت های یک گوشی و یا تبلت هوشمند برای کاربر بوده است. اما برخی از تولیدکنندگان صفحات نمایش دقت چندانی در کالیبره و ساخت این صفحات به کار نمی گیرند و همین عامل باعث عملکرد نا درست آن می شود. حال برای تست نمودن صفحه نمایش دستگاه هوشمند خود می توانید از روش زیر پیروی نمایید.

به گفته کارشناسان گارانتی گرین (GREEN) قبل از هر چیزی می بایست قادر به مشاهده گزینه حالت مخصوص توسعهدهندگان (Developer Mode)در منوی تنظیمات دستگاه خود باشید، ولی این گزینه ممکن است در ابتدا مخفی باشد، برای آشکار سازی آن کافی است به بخش Settings تبلت خود رفته، سپس گزینه ی About Tablet را انتخاب نمایید، در صفحه ی باز شده بر روی عبارت Build Number را هفت مرتبه انتخاب نمایید (روی گزینه تپ بزنید ) . حال باید پیغامی مبنی بر فعال شدن Developer Mode به شما نمایش داده شود. پس از فعال شدن حالت یاد شده، این گزینه برای همیشه در منوی تنظیمات دیده می شود و برای پنهان سازی دوباره آن می بایست دستگاه را ب حالت تنظیمات کارخانه بازگردانید.

حال مجدد به منوی Settings بازگشته و گزینه Developer Options را انتخاب نمایید. اکیدا توصیه می شود در این قسمت تنظیماتی را تغییر ندهید چراکه اعمال تغییرات در این قسمت ممکن است باعث رخداد عملکرد نا درست دستگاه اندرویدی شما شود. حال برای تست نمودن صفحه نمایش خود به دنبال دو گزینه Pointer Location و Show Touches بگردید و تیک آن ها را فعال نمایید. به محض فعال نمودن گزینه های مذکور، یک پوشش متفاوت در نوار وضعیت بالای صفحه نمایان خواهد شد. هنگامی که بر روی صفحه نمایش لمسی را انجام می دهید، دایره های خاکستری کوچکی را در زیر انگشت بر روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده می نمایید.

حال انگشت خود را در ناحیه ای که گمان می کنید حساسیت لازم را ندارد بکشید. این عمل را با اعمال کمی فشار آغاز کرده و انگشت خود را تا آنجا که می توانید به میزان کمی جابجا کنید . بررسی کنید که آیا گوشه های صفحه نمایش و بخش های پایینی آن کارایی مطلوب را دارند یا خیر؟ (این مشکل در دستگاه های ارزان قیمت رایج است). به یاد داشته باشید که ممکن است این مشکل نرم افزاری نیز باشد.

روش نرم افزاری تست صفحه نمایش

با استفاده از نرم افزارهای تست صفحه نمایش همانند Screen Health و … می توانید از سلامت صفحه نمایش خود اطمینان حاصل کنید . بنا بر استاندارد های جهانی در صورتی که تا تعداد ۳ پیکسل سوخته در صفحه نمایش دیده شود صفحه نمایش سالم محسوب گشته ولی اگر از تعداد فوق بیشتر شد با پشتیبانی تبلت خود تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید