روش های افزایش سرعت لپتاپ مک‌بوک پرو

چگونه موس و کیبورد بی سیم را به لپ تاپ وصل کنیم?
اکتبر 7, 2018
خنک نگه داشتن مک‌بوک پرو
اکتبر 7, 2018
نمایش همه

روش های افزایش سرعت لپتاپ مک‌بوک پرو

در این مقاله می‌خواهیم روش‌هایی را مرور کنیم که با انجام دادن آن می‌توانید تا مقدار زیادی بر سرعت لپتاپ مک بوک بیافزایید.

۱- برنامه‌های متعدد را به طور همزمان اجرا نکنید!

سعی نمایید از به کارگیری همزمان چندین برنامه با هم اجتناب کنید. استفاده همزمان از چند برنامه همچون آیتونز (iTunes) و مثلا Photos منجر به استفاده بیشتر و درگیر شدن CPU شده و باعث داغ شدن و کاهش سرعت لپ‌تاپ می‌شود.

بستن برنامه‌های غیرضروری نیز از جمله ترفندهای افزایش سرعت لپ تاپ مک بوک پرو می‌باشد.

۲- محفظه‌ی تنفس لپ‌تاپ را باز بگذارید.

قراردادن لپ‌تاپ هر چند اگر مک بوک پرو نباشد، بروی پتو، فرش، زانو به طوری که هیچ راه تنفس و تهویه‌ای برای لپ‌تاپ نباشد از جمله عواملی می‌باشد که سلامت لپ‌تاپ را به خطر انداخته و منجر به داغ شدن و کاهش سرعت آن می‌شود.

حدالامکان محفظه‌ی تخلیه‌ی بادگرم لپ‌تاپ را بازگذاشته و اگر توانستید از فن‌های مخصوصی که زیر لپ‌تاپ می‌ذارند استفاده نمایید.

بهترین دما برای نگه‌داری از مک‌بوک ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد می‌باشد.

۳- از گوگل کروم استفاده نکنید!

طبق اعلام شرکت اپل، برنامه‌هایی می‌باشند که استفاده از آنان CPU را به زحمت انداخته و کنترل آنان و بهبود عملکردشان خارج از توان سیستم عامل مکینتاش می‌باشد.

تجربه‌ی کاربری در استفاده از مرورگر گوگل کروم در مک‌بوک نشان داده است که استفاده از آن CPU را برای مدت طولانی درگیر و در نتیجه منجر به تولید دمای بیشتر می‌شود.

توصیه می‌شود در استفاده از این لپ تاپ از مرورگر سافاری استفاده کنید.

 

۴- تب‌های غیرضروری که از آن استفاده نمی‌کنید را ببندید.

۵- به روزرسانی کنید.

استفاده از برنامه‌های آپدیت شده‌ی کمپانی اپل که به صورت رایگان نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد، یکی از بهترین روش ها برای استفاده بهینه از لپ تاپ مک بوک می‌باشد که در نتیجه‌ی آن می‌توان به افزایش سرعت و کارایی لپ تاپ اشاره کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید