کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل
سپتامبر 12, 2018
فن لپ تاپ دل
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

ریست فکتوری لپ تاپ دل

با توجه به اینکه انواع محصولات الکترونیکی از قبیل انواع لپ تا پ و گوشی ها و حتی تبلت ها با نصب برخی از بد افزار ها سرعت اولیه خود را از دست می دهند می توان برای بازگردانی سرعت اولیه از ریست فکتوری لپ تاپ دل و یا تنظیمات کارخانه این دستگاه استفاده کرد. حتی در برخی موارد نیز وجود این بد افزار ها و یا نرم افزار های نامعتبر سبب می شود دستگاه هنگ کرده و عملکرد عادی خود را از دست بدهد. در صورت بروز نشانه هایی از این قبیل لازم است از ریست فکتوری استفاده کنید.

در این موارد پاکسازی سیستم و یا تعویض ویندوز نیز چاره ساز نبوده و بهتر است از ریست فکتوری استفاده کنید. در صورتی که اطلاعات لازم در خصوص ریست فکتوری لپ تاپ دل را ندارید بهتر است از به متخصصان واحد تعمیر لپ تاپ مراجعه کرده و این کار را به دست مهندسان این مجموعه بسپارید. به یاد داشته باشید لپ تاپ ها در اغلب موارد محل ذخیره ی اطلاعات و اسناد محرمانه ی شما هستند که به همین علت لازم است هرگونه تغییرات و ارتقاء آن ها تنها در مرکز رسمی و تخصصی تعمیرات لپ تاپ و توسط مهندسان حرفه ای انجام شود.

مراحل ریست فکتوری لپ تاپ دل

قبل از ورود به مراحل اجرای ریست فکتوری لپ تاپ دل لازم است بدانید با توجه به تفاوت مدل لپ تاپ های دل با یکدیگر این مراحل متناسب با مدل دستگاه دارای تفاوت هایی می باشد. با این حال این تفاوت ها خیلی هم محسوس نیست و کاربر می تواند با اجرای دستورات زیر ریست فکتوری لپ تاپ دل را انجام دهد؛

نکته :

توجه داشته باشید ریست فکتوری لپ تاپ دل تمامی اطلاعات موجود در درایو C را حذف خواهد کرد. در نتیجه بهتر است از یک هارد اکسترنال به منظور ذخیره ی اطلاعات خود استفاده نمایید.

  1. لپ تاپ دل را “”Restart کرده و در صورتی که لوگوی Dell را مشاهده کردید، کلید “”F8 را فشار دهید تا به منوی “”Boot وارد شوید. سپس به کمک کلید‌های جهت‌نما، “”Selection را روی گزینه “” Repair Your Computerواقع در منوی “”Advanced Boot Options  هدایت کنید و “Enter”  را فشار دهید. اکنون زبان مور نظر را ثبت و گزینه ی “Next” را انتخاب نمایید.
  1. در این مرحله از اجرای تنظیمات کارخانه لپ تاپ دل، وارد بخش Administrative User” “خواهید شد؛ Ok” “کنید و سپس روی گزینه “Dell Factory Image Restore” کلیک کنید.
  2. در پنجره Dell Factory Image Restore، گزینه Next” “را انتخاب کنید و سپس تیک گزینه “Yes, reformat the hard drive and restore system software to factory conditions”، را بزنید و مجدداً Next” “را انتخاب کنید.

در این بخش ریست فکتوری لپ تاپ دل به صورت کامل انجام شده و تنها کافی ست گزینه “”Finish را انتخاب کنید و دستگاه را ری استارت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید