مشکلات تصویر لپ تاپ
سپتامبر 12, 2018
کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

ریست کردن لپ تاپ دل

دلایل بسیاری ممکن است کاربران لپ تاپ های دل را ناچار به ریست دستگاه کند. پایین آمدن سرعت لپ تاپ و کند شدن آن، درست عمل نکردن برنامه‌ها، نفوذ ویروس به دستگاه، نصب ناخواسته بدافزار و مواردی از این دست برخی از دلایلی هستند که ممکن است کاربران را ناچار به ریست کردن لپ تاپ دل نمایند. فرآیندی که می‌بایست جهت بازگرداندن لپ تاپ دل به تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری (factory reset) انجام شود چندان پیچیده نیست و با اندک تغییراتی در تنظیمات دستگاه قابل انجام است. باید توجه داشت که ریست کردن لپ تاپ دل در هر مدل ممکن است با مدل دیگر متفاوت باشد اما به طور کلی این کار در تمامی لپ تاپ ها مراحل مشابهی را نیاز دارد. در صورتی که شما نیز از کاربران لپ تاپ های دل هستید و به هر دلیل تصمیم به ریست کردن لپ تاپ دل خود گرفته‌اید می‌توانید با دنبال کردن مراحل درج شده در بخش‌های آتی این کار را انجام دهید.

پیش از ریست کردن لپ تاپ دل به این نکته توجه نمایید

ریست کردن لپ تاپ دل نیز همچون ریست سایر دستگاه‌های الکترونیکی سبب از دست رفتن پاره‌ای از اطلاعات و داده‌های ذخیره شده در دستگاه می‌گردد. از این رو اکیداً توصیه می‌شود که پیش از اقدام به این کار از داده‌های مهم موجود در دستگاه خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و آنها را در دستگاه دیگری ذخیره نمایید. این کار به ویژه می‌بایست در مورد اطلاعاتی که در درایو C لپ تاپ تان ذخیره شده‌اند، انجام شود. بی‌توجهی به این مسئله سبب از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده در درایو C خواهد شد.

آموزش ریست کردن لپ تاپ دل

شما کاربران گرامی می‌توانید با اجراب دستورالعمل های ارائه شده در بخش زیر فرآیند ریست کردن لپ تاپ دل خود را به انجام برسانید در صورت مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید به مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ دل مراجعه کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. (نکته: پیش از اقدام به این کار از داده ها و اطلاعات ذخیره شده در دستگاه خود بکاپ و نسخه پشتیبان تهیه نمایید).

  • سیستم خود را Restart یا همان روشن و خاموش نمایید.
  • پس از بعد از روشن شدن دستگاه و به محض نمایش لوگوی Dell، کلید F8 را فشار دهید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا به منوی Boot انتقال داده شوید.
  • در این مرحله از ریست کردن لپ تاپ دل نیاز است تا با استفاده از کلید‌های جهت‌نما، Selection را روی گزینه Repair Your Computer واقع در منوی Advanced Boot Options هدایت کنید.
  • پس از انجام مرحله فوق کلید Enter را فشار دهید و زبان موردنظرتان را انتخاب کنید و روی Next کلیک نمایید.
  • در این مرحله وارد بخش Administrative User شوید و روی Ok کلیک نمایید.
  • در ادامه روی گزینه Dell Factory Image Restore کلیک نمایید.
  • در پنجره Dell Factory Image Restore، گزینه Next را انتخاب کنید و پس از فعال کردن تیک گزینه Yes, reformat the hard drive and restore system software to factory conditions، مجدداً Next را انتخاب کنید.
  • با طی مرحله فوق ریست کردن لپ تاپ دل شما انجام خواهد شد و دستگاه شما به تنظیمات اولیه و کارخانه‌ای خود بازخواهد گشت. در پایان گزینه Finish را انتخاب کنید و کامپیوتر را مجدداً ریستارت (روشن و خاموش) نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید