سالید های Crucial BX500 برای کاربران کم درآمد

کارت‌های حافظه جان سخت سونی
سپتامبر 29, 2018
نهایت سرعت را با سالید های ADATA XPG SX6000 Pro تجربه کنید
سپتامبر 29, 2018
نمایش همه

سالید های Crucial BX500 برای کاربران کم درآمد

شرکت Crucial یک سری جدید از درایوهای سالید خود، در خانواده میان رده ها را معرفی کرده است. این محصولات در رده مصرف کننده ساده (Entry Level) را تحت عنوان Crucial BX500 معرفی شده اند. سالید های Crucial BX500 در فرم ۲٫۵ اینچی، دارای قیمت مناسب به نسبت عملکرد هستند. این خانواده از اینترفیس SATA III بهره برده و در ظرفیت های ۱۲۰، ۲۴۰ و ۴۸۰ گیگابایت تولید می شوند.

تراشه های مورد استفاده در سری BX500 نیز از مدل های Micron 3D NAND هستند که توسط این شرکت کره ای به تولید می رسند. با وجود آنکه Crucial از کارایی دستورات تصادفی (۴K) اطلاعاتی را منتشر نکرده است، اما حداکثر سرعت خواندن و نوشتن در سری BX500 را ۵۴۰ و ۵۰۰ مگابایت در ثانیه اعلام کرده است.

 

شاید این سرعت با مدل های NVME بسیار متفاوت باشد، اما باز هم ۴ برابر سریعتر از درایوهای HDD بوده و قیمت به مراتب کمتری دارد. کروشیال به استفاده از الگوریتم Multi-Step Data Integrity، فناوری SMART، خطایاب ECC، استفاده از کش SLC، پشتیبانی از TRIM و فناوری پاکسازی کش خودکار روی آورده است. Crucial BX500 ها با قیمت ۳۰ دلار برای مدل ۱۲۰ گیگابایتی، ۵۰ دلار برای مدل ۲۴۰ گیگابایتی و ۹۰ دلار برای گونه ۴۸۰ گیگابایتی به فروش می رسند. با وضعیت کنونی بازار ایران، انتخاب قطعات این چنینی برای کاربران توصیه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید