سامسونگ معرفی می کند: ۳۲ گیگابایت در هر ماژول DDR4

با ۵ تبلت ارزان قیمت جدید لنوو آشنا شوید
سپتامبر 10, 2018
منتظر SSDهای ارزان قیمت KINGMAX PJ3280 باشید
سپتامبر 10, 2018
نمایش همه

سامسونگ معرفی می کند: ۳۲ گیگابایت در هر ماژول DDR4

همانطور که می دانید، در سیستم های خانگی نهایت میزان حافظه در ماژل های رم DIMM برابر با ۱۶ گیگابایت است. در نتیجه در برخی مادربردها، خصوصا گونه هایی که در ابعاد کوچک دارای ۲ اسلات DDR هستند، محدودیت ظرفیت حداکثر ۳۲ گیگابایت پابرجاست. اینک سامسونگ دست به کار شده و برای این منظور تدابیری را اندیشیده است. این شرکت که سازنده تراشه های بسیاری از شرکت های معتبر تولید RAM است، ماژول هایی با ظرفیت ۳۲ گیگابایت را معرفی کرده است.

این حافظه ها با نام M378A4G43MB1-CTD DDR4 شناخته شده و دارای ولتاژ راه انداز ۱٫۲ ولت هستند که لیتوگرافی ۱۰ نانومتری این شرکت را به همراه دارند که از ولتاژ کمتر در کنار ظرفیت بیشتر بهره می برد. فرکانس کاری این رم ها به ۲۶۶۶ مگاهرتز رسیده که احتمالا در آینده از این مقدار هم بالاتر خواهد رفت.

اما تصاویر منتشر شده، یک ماژول ساده بدون خنک کننده و زرق و برق را نشان می دهد؛ به طور حتم از خود می پرسید که علت آن چیست؟ سامسونگ اکثر ابداعات و تولیدات خود را در قالب OEM عرضه کرده و این ماژول ها از این قاعده مستثنی نیست. سامسونگ این تکنولوژی را به تولید کنندگان حافظه رم فروخته و تامین تراشه های آن را بر عهده خواهد داشت. در نتیجه به زودی شاهد رم هایی با ظرفیت ۳۲ گیگابایت در هر ماژول هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید