سرویس در محل

سرویس در محل ضمن صرفه‌جویی در زمان، زمینه‌ساز کاهش هزینه‌هایی است که ممکن است صاحبان دستگاه، جهت حمل و جابجایی دستگاه متحمل گردند. علاوه بر این، با حضور کارشناس تعمیر در محل، این امکان فراهم می‌گردد تا صاحبان دستگاه، با نظارت بر جریان کار و چگونگی تعمیرات دستگاه ، از کیفیت کار و تعمیراتِ ارائه شده اطمینان یابند. در روش سرویس و تعمیر در محل ، صاحبان دستگاه بر عملکرد کارشناس تعمیر نظارت خواهند داشت.

تمامی اقدامات لازم جهت تعمیر یا ترمیم دستگاه پس از کسب اجازه از کاربر انجام می گردد. مزایای سرویس در منزل و محل موجب گشته است تا بسیاری از کاربران این گزینه را جهت تعمیر دستگاه خود انتخاب نمایند. کارشناس تعمیر  در محل حضور یافته و اقدامات موردنیاز جهت تعمیر دستگاه یا دیگر تجهیزات را به سرانجام می‌رسانند.

چه زمانی از «سرویس در محل» استفاده کنیم؟

استفاده از خدمات ارائه شده در روش «تعمیر در محل» زمانی پیشنهاد می شود که شما نمی دانید اشکال پیش آمده در دستگاه مربوط به کدام قطعه و کدام بخش از دستگاه است. در این شرایط نیاز است تا کارشناس تعمیر خود در محل حضور یافته و با طی مراحل عیب یابی، قطعه معیوب را شناسایی کند. بدیهی است در شرایطی که بدانید اشکال پیش آمده مربوط به کدام قطعه است و بتوانید این قطعه را از دستگاه جدا کنید و به تعمیرگاه تحویل دهید، نیازی به استفاده از سرویس در محل نخواهید داشت (مگر در مواردی خاص چون ضیق وقت، دوری از تعمیرگاه و …).

موقعیت دیگری که استفاده از روش سرویس در محل را ضروری می سازد، خراب بودن قطعه ای در دستگاه و نیاز به تعویض آن است. در چنین وضعیتی نیز، توصیه می شود از روش تعمیر در محل استفاده نمایید. مگر آنکه مهارت تعویض و تعمیر قطعات دستگاه معیوب را داشته باشید و بتوانید با تهیه قطعه، خود نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. در صورت نیاز به سرویس های دوره ای دستگاه، تعمیر قطعات مهم و بزرگ دستگاه، تعمیر قطعاتی که امکان جداسازی آنها از دستگاه وجود ندارد و موقعیت هایی از این دست نیز توصیه می شود از روش تعمیرات در محل استفاده نمایید.

نحوه استفاده از سرویس تعمیرات در محل

شما کاربران عزیز در صورت نیاز به استفاده از روش تعمیرات در محل می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در الکتروتاپ تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما بلافاصله پس از تماس شما و در اولین فرصت، هماهنگی های لازم را انجام داده و کارشناسان سرویس و تعمیر در محل را به آدرس درج شده اعزام می دارند.توصیه می شود در زمان تماس کارشناس، نوع اشکال پیش آمده در دستگاه، علت بروز آن و سایر اطلاعات ضروری را با وی در میان بگذارید.  استفاده از این سرویس، منحصر به مدل و نوع خاصی از دستگاه ها نیست و دارندگان کلیه دستگاه های خانگی، تجهیزات چاپ، تجهیزات برودتی و … می توانند از آن استفاده نمایند.

سرویس در محل

واحدهای سرویس در محل

واحدهای سرویس در محل بصورت کارگاه‌های تفکیک شده طراحی شده‌اند. به همین دلیل کاربران برای رفع ایراد دستگاه خود باید به واحد مرتبط مراجعه نمایند. تعمیرکاران مرکز سخت افزار ایران ابتدا به آنالیز جزء به جزء دستگاه مبادرت می‌ورزند. همین امر موجب می‌گردد بهترین گزینه برای تعمیر انتخاب شود. الکتروتاپ جهت کسب رضایت مشتریان و در راستای تحقق ارائه بهترین خدمات ، فعالیت خود را براساس استفاده از مدرن ترین تجهیزات انجام می‌دهد.

لازم به ذکر است ، این ابزارآلات تعمیر توسط مجرب ترین کارشناسان خریداری شده‌اند. مدیریت الکتروتاپ با ورود ابزارآلات مدرن سعی در بروز کردن کارگاه‌های خود دارد .به همین دلیل کادر فنی این مرکز با بکارگیری بهترین تجهیزات به ارائه ی خدمات مطلوب مبادرت می‌ورزند. البته پیشنهاد ما به کاربران استفاده از خدمت در محل می‌باشد. مخاطبین محترم می توانند جهت آگاهی بیشتر در این زمینه وارد صفحه ی مورد نظر خود شده و مطالب را مطالعه نمایند.

کدام دستگاه ها مشمول تعمیرات در محل می شوند؟

خدمات ارائه شده در تعمیرات در محل منحصر به دستگاهی خاص نیست و دارندگان کلیه دستگاه ها می توانند از این سرویس استفاده نمایند. تنها نکته شایان ذکر در این باب آن است که دستگاه هایی که مشمول سرویس در محل می شوند، عموماً دستگاههای خانگی و یا تجهیزات چاپی هستند که جابجایی و تحویل آنها به تعمیرگاه معقول بنظر نمی رسد. در ارتباط با سایر دستگاهها –دستگاه هایی نظیر گوشی تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و … سرویس تحویل در محل ارائه می گردد که در بخش های آتی به آن پرداخته می شود.