سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای افزایش سرعت یک کامپیوتر قدیمی و فرسوده

با TUK اسپیکر قدرتمند جدید Kanto بیشتر آشنا شوید
ژانویه 23, 2019
صحیح ترین راه و شیوه نجات اطلاعات هارد دیسک
ژانویه 27, 2019
نمایش همه

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای افزایش سرعت یک کامپیوتر قدیمی و فرسوده

اگر یک کامپیوتر شخصی قدیمی و فرسوده دارید، می‌توانید با به کار بستن چند نکته، نفسی تازه به کامپیوتر خود بخشیده و آن را مجدداً قابل استفاده و بهینه نمایید.

یکی از واقعیت‌هایی که باید دانست، این است که کامپیوترهای شخصی به مرور زمان کندتر می‌شوند و سرعت آنها کاهش می‌یابد.
از دیگر سو، اتفاقی که برای نرم‌افزارهای کامپیوتری می‌افتد، دقیقاً به همان صورتی است که در سخت‌افزارها شاهد آن هستیم. وقتی عمر سخت‌افزارها بالا می‌رود، به مرور چالش‌های بیشتری را برای سیستم‌های عامل و نرم‌افزارها ایجاد می‌کنند.

 لیکن در برخی مواقع، کامپیوترهای شخصی به جایی می‌رسند که نیاز به تعمیر و بازرسی دارند. روش بازجوان‌سازی که بعضی از متخصصان توصیه می‌کنند این است از رم “RAM” استفاده شود.

در طول چند هفته گذشته، بعضی از کارشناسان روی ارتقاء برخی از سیستم‌های قدیمی کار کردند. این سیستم‌ها به طور میانگین عمری بالغ بر پنج سال داشتند و همه‌ آنها با چندین رم تجهیز شده بودند که این رم‌ها از ۸ گیگابایت تا ۳۲ گیگابایت می‌رسید و آنچه که در زمان خرید آنها مدنظر قرار گرفته بود، پردازنده‌های رده بالاست.


نکته قابل توجه اینکه سیستم‌های مزبور با وجود تعداد رم زیادی که در آن به کار رفته بود، به نقطه‌ای رسیده بودند که بسیار کُند و تنبل شده بود. بنابراین چه چیزی باعث افزایش سرعت آنها شده است؟

تصور کارشناسان این بود که مشکل از هارد درایوهاست و جالب اینکه دقیقاً مشکل از همان نقطه بود. بنابراین، از چندین هارد جدید با ظرفیت‌های مختلف استفاده کردند تا اثر آن را روی سرعت سیستم مشاهده کنند.

تأثیر این کار بسیار خوب و جالب بود. زمان بوت سیستم که ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بود، به کمتر از ۱۰ ثانیه کاهش یافت و میزان پاسخ‌دهی ویندوز ۱۰ به شکلی فوق‌العاده افزایش یافت. نتیجه اینکه سیستم فوراً قابل استفاده شد و تمام این کارها بدون از بین بردن حتی یک مگابایت از فایل‌های موجود بر روی سیستم، انجام شد.
همچنین به نظر کارشناسان امر، استفاده از اس.اس.دی‌ها نیز می‌تواند در افزایش سرعت کامپیوتری نقشی مؤثر را ایفا نماید.

دیدگاهتان را بنویسید