سیستم عامل مناسب برای لپ تاپ

انتخاب پاور متناسب
اکتبر 8, 2018
بهترین لپ تاپ ها برای عکاسان و ویراستاران عکس
اکتبر 8, 2018
نمایش همه

سیستم عامل مناسب برای لپ تاپ

در هنگام خرید لپ تاپ، سیستم عامل معمولا از قبل بر روی آن نصب شده است، می توانید بعدا سیستم عامل اولیه لپ‌تاپ خود را عوض کنید، البته تغییر سیستم‌عامل پیش‌فرض نیز در صورتی وجود دارد که بتوان سیستم عامل دیگری را بر روی لپ‌تاپ نصب کرد . جدای از این موضوعات باید بدانید که تمام برنامه هایی که به طور مکرر از آن ها استفاده می کنید ، تاثیر مستقیمی در انتخاب سیستم عامل مناسب برای شما خواهد داشت چرا که سیستم عامل، رابط کاربری و ساختار نرم‌افزاری لپ‌تاپ شما محسوب می شود . از جمله انتخاب های شما ویندوز، سیستم عامل Mac OS X، لینوکس و سیستم عامل کروم (ChromeOS) می باشند که در ادامه توضیح مختصری از هرکدام ارائه می دهیم .

سیستم عامل ویندوز :رایج‌ترین و محبوب‌ترین سیستم عامل در لپ‌تاپ‌ها ویندوز است و قابلیت اجرا و سازگاری با اکثر نرم‌افزارها و برنامه ها را دارد . ویندوز قابلیت نصب بر روی لپ‌تاپ‌های مک را داشته و بر روی لپ‌تاپ‌های ویندوزی امکان نصب سیستم عامل مک OS X اپل وجود ندارد.

سیستم عامل Mac OS X : این سیستم عامل تنها بر روی مک‌بوک‌ها قابل استفاده بوده و جهت استفاده با سخت افزارهای مک طراحی شده است . سیستم عامل مک ۱۰ بر روی لپ‌تاپ‌های غیر مک نصب نمی‌شود .

سیستم عامل لینوکس: اوبونتو (Ubuntu)، مینت (Mint)، فدورا (Fedora) و … از جمله این سیستم عامل رایگان می باشند. سیستم عامل لینوکس در مدل‌های مختلف و توسط سازندگان گوناگون عرضه شده است. شما می توانید سیستم عامل لینوکس را بر روی لپ‌تاپ‌های ویندوزی یا حتی مک نصب نمایید.

سیستم عامل کروم ChromeOS : کروم سیستم عاملی بر پایه مرورگر کرومیوم گوگل می باشد بنابراین این سیستم عامل برای لپ‌تاپ‌هایی که به طور مداوم به اینترنت متصل می شوند و تنها به اجرای برنامه‌های ویژه تحت وب می‌پردازند، طراحی شده است. سیستم عامل کروم تنها بر روی تعداد مشخصی از کروم‌بوک ها نصب شده ، در حالی که شما می‌توانید از مروگر کرومیوم در همه سیستم عامل‌ها استفاده نمائید.

در آخر نیز توجه داشته باشید تعداد زیادی از برنامه‌ها تنها برای یک سیستم عامل مشخص طراحی و ساخته شده‌اند به همین دلیل قبل از انتخاب سیستم عامل یا تغییر آن در رابطه با این که برنامه‌های محبوب شما به کدام یک از سیستم عامل‌ها نیاز دارند تحقیق کنید .

دیدگاهتان را بنویسید