صحیح ترین راه و شیوه نجات اطلاعات هارد دیسک

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای افزایش سرعت یک کامپیوتر قدیمی و فرسوده
ژانویه 27, 2019
درباره فن هارد دیسک بیشتر بدانید
ژانویه 27, 2019
نمایش همه

صحیح ترین راه و شیوه نجات اطلاعات هارد دیسک

و درصورتیکه از آنها پشتیبان تهیه نکرده باشید، برای همیشه باید با اطلاعات خویش خداحافظی کنید. این اتفاق می تواند نتیجه ، آسیب هد یا برد هارددیسک ، ویروس ها و حذف تصادفی اطلاعات و یا ورود به یک میدان مغناطیسی و شاید بر اساس یک ضربه ساده باشد.خبر مسرت بخش برای شما این است که راه حل بازیابی اطلاعات هم در دسترس می باشد. اگر شما همه اقدامات مورد نیاز را به درستی و در طی زمان مناسب انجام دهید، صرف نظر از اینکه چه اتفاقی رخ داده است، می توانید در اسرع وقت به اطلاعات خود رسیده و زندگی دیجیتال شما به روال عادی خویش برگردد. با رعایت نکات مهم ذیل شما بیشترین شانس برای دسترسی به اطلاعات ارزشمندتان خواهید داشت :

  • زمان را هدر ندهید

اگر درباره بازیابی اطلاعات هارددیسک خودتان که دچار مشکل شده است، مصمم هستید. نباید رفع این مشکل را تا آخر هفته به تعویق بیاندازید و یا اینکه منتظر زمان مناسب برای برطرف کردن آن باشید. بازیابی اطلاعات باید دغدغه اصلی شما باشد، مخصوصا هنگامی که آسیب وارد به هارد دیسک شما فیزیکی باشد.در چنین مواردی که هارددیسک شما بر اثر آسیب های فیزیکی و یا حتی ویروس ها دچار مشکل شده است به هر میزان که برای بازیابی اطلاعات زمان بیشتری را به تعویق بیاندازید، بازگشت اطلاعات از دست رفته شما مشکل تر و پیچیده تر خواهد شد.

  • برآورد میزان مشکل

داده ها بر اثر دلایل گوناگونی می توانند از روی هارد دیسک شما ناپدید شوند و شناسایی علت عدم دسترسی به اطلاعات در بازیابی آن دارای اهمیت بسزایی می باشد. اگر از نوع مشکل و روش مناسب برای رفع آن، اطلاعات مناسبی ندارید دست به هیچ اقدامی نزنید و هارددیسک خودتان را مورد استفاده قرار ندهید.

  • اقدام غیر اصولی انجام ندهید

اگر از هارددیسک خودتان صدای مشابه کلیک کردن می شنوید و یا اینکه در هنگام استفاده به دفعات با صفحه آبی ویندوز مواجه می شوید. همینطور در صورتیکه هارددیسک شما بصورت ناگهانی از کار افتاد، در این لحظه باید سیستم خودتان را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری نمایید، زیرا تلاش شما می تواند به بهای پیچیده تر شدن مشکل تمام شود. به طور مثال زمانیکه هد هاردیسک شما دچار مشکل شده است استفاده از آن می تواند به صفحه پلاتر شما آسیب فیزیکی رسانده و باعث عدم دسترسی دائمی به اطلاعات گردد.

  • خودتان اقدام به بازیابی اطلاعات نکنید

نرم افزارها و روشهای بسیاری برای بازیابی اطلاعات وجود دارند اما چرا در اغلب موارد نباید خودتان اقدام به ریکاوری اطلاعات نمایید؟
در برخی موارد با یک اشتباه ساده موجب از دست رفتن دائمی اطلاعات خویش خواهید شد. بعنوان مثال با بازنویسی اطلاعات خویش امکان دسترسی به آنها را برای همیشه از بین برده و یا اینکه با اقدام به ریکاوری هارددیسک معیوب ، آن را تحت فشار قرار داده و باعث تشدید مشکلات فیزیکی هارد می شوید.

  • کمک بگیرید

شاید شما دانش کافی در مورد هارد دیسک و مشکلات آن را نداشته باشید. اما افراد متخصص بسیاری وجود دارند که خوشحال می شوند در این رابطه به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید