انواع خرابی لپ تاپ و نحوه تعمیر آن
جولای 19, 2021
نشانه خراب شدن باتری لپ تاپ و تعمیر یا تعویض آن
جولای 26, 2021
نمایش همه

علائم خرابی رم در لپ تاپ ها

خرابی رم و نشانه های آن 

RAM   یا همان Random Access Memory که حافظه ای کوتاه مدت در کامپیوتر یا لپ تاپ است که یکی از قطعه های مهم و ضروری به شمار می رود و در صورت نبود آن عملکرد های دستگاه دچار مشکل   می شود.

خراب شدن نشانه های زیاد و متفاوتی می تواند در لپ تاپ های مختلف داشته باشد برای مثال در لپ تاپ های اپل (مک بوک ها) با صدای بوق همراه باشد اما در این مطلب می خواهیم به شایع ترین نشانه های آن بپردازیم.

نشانه های خرابی رم :

  • نشانه اول : بازدهی کمتر سیستم یا فریز شدن

اولین نشانه به مشکل خوردن رم لپ تاپ کند تر شدن لپ تاپ است  به حدی که ممکن است باز کردن یک مرورگر مانند کروم تا ۳ الی ۴ دقیقه  به طول انجامد البته این موضوع خود را در برنامه های سنگین تری مانند Photoshop و یا بازی های کامپیوتری و یا در اجرای شبیه ساز ها نشان می دهد.

  • دومین نشانه : روشن شدن لپ تاپ و نداشتن تصویر

لپ تاپ روشن می شود اما تصویری را نشان نمی دهد این ممکن است به این دلیل باشد که چون رم خراب شده سیستم گرافیک را تشخیص نمی دهد و لپ تاپ یا کامپیوتر دچار مشکل شده است.

  • نشانه سوم : کرش شدن یا مواجهه با صفحه آبی مرگ

کرش  شدن های تصادفی که گاهی اتفاق می افتد دلیل محکمی برای این که مشکل از رم است نیست و نمی توان رم را مقصر اصلی دانست برای مثال اگر فقط در هنگام باز کردن یک برنامه خاصی با صفحه آبی مرگ مواجه می شوید به احتمال خیلی زیاد مشکل از برنامه مورد نظر است اما اگر این اتفاق به صورت تصادفی است و زمان مشخصی ندارد این یک مشکل سخت افزاری است و بهتر است اقدام به تعمیر لپ تاپ یا کامپیوتر خود بکنید.

نشانه چهارم : خرابی فایل ها

این مورد جدی تر و مهم تر از موارد قبل است فرض کنید قبلا از فایل هایی استفاده می کردید اما به صورت ناگهانی زمانی که می خواهید همان فایل ها را باز کنید با اخطاری مواجه می شود و می بینید که این فایل ها خراب شده اند.

این موضوع دلیل محکمی برای در حال خراب شدن رم شما است و در واقع رم شما به زودی خراب خواهد شد. اگر این اتفاق ها برای شما افتاده است بهتر است بدانید که قرار است فایل های بیشتری خراب بشوند زیرا رم باعث مشکل در ساختار هارد شده و اگر این موضوع ادامه یابد ممکن است باعث بوت نشدن دستگاه نیز شود.

در صورت مشاهده هر کدام یک از این نشانه های بهتر است به فکر تعویض رم یا بردن لپ تاپ به یک کارشناس تعمیرات لپ تاپ باشید .  

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید