دلایل هنگ کردن ویندوزدر لپ تاپ
سپتامبر 3, 2018
چگونه کارت گرافیک را بر روی مادربورد نصب کنیم ؟
سپتامبر 3, 2018
نمایش همه

عمر مفید ۴ قطعه اصلی لپ تاپ

به علت سادگی حمل و نقل، استفاده از لپ تاپ ها در حال افزایش است. اما همین طراحی که با ظرافت همراه است، کاربران آنرا در مورد حفظ و سلامت میزان عمر لپ تاپ نگران کرده است.

همانطور که می دانید عمرمفید قطعات الکترونیکی درشرایط یکسان و زمانی که قطعات سالم بدون ایراد کارخانه ای عرضه شده اند، به نحوه استفاده از آنها بستگی دارد. مطمئنا نمی توان زمان یکسانی برای کاربرانی که در طول روز زمان زیادی را با لپ تاپ گذراندند و یا بازی های سنگین انجام دادند را با یک کاربر با استفاده عادی از لپ تاپ در نظر گرفت.

اما در حالت کلی می توان برای عمر قطعات مختلف لپ تاپ ها تخمین حدودی دادشت.

اولین قطعه ای که معمولا با خرابی مواجه می شود، باتری لپ تاپ است.

استفاده مداوم از باتری لپ تاپ، نوسانات برق شهری، عدم استفاده از باتری برای مدت زمان طولانی و … می توانند طول عمر باتری لپ تاپ را کاهش دهند.

اگر لپ تاپ شما از سری های معروف بازار باشد برای تهیه باتری آن به مشکل نخواهید خورد.

مادربرد لپ تاپ نیز از جمله قطعاتی هست که احتمال سوختنشان نسبت به بقیه قطعات بیشتر است. اگر زمان گارانتی دستگاه شما به پایان نرسیده باشد می توانید برای تعمیر قطعه اقدام کنید، اما اگر زمان گارانتی لپ تاپ به پایان رسیده باشد، تعویض این قطعه پرهزینه خواهد بود.

کارت گرافیک هم مانند رم لپ تاپ از جمله قطعاتی هست که احتمال خراب شدنش پایین است. اما احتمال سوختن آن نسبت به رم لپ تاپ بیشتر است.

هارددیسک لپ تاپ هم از جمله قطعاتی است که بیشتر از بقیه قطعات در معرض خطر است، طی تحقیقی که بر روی ۲۵۰۰۰ هارددیسک لپ تاپ انجام شد، عمر حدود ۹۰ درصد از قطعات به ۳ سال رسیدند و با ادامه این تحقیق مشخص شد که ۸۰ درصد از هارددیسک ها به عمر بالای ۴ سال هم خواهند رسید.

توصیه می شود زمانی که حدود ۲سال از عمر لپ تاپ گذشت با تهیه یک هارد اکسترنال از فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید