عیب‌یابی و تعمیرات مک بوک اپل را خودتان انجام دهید

بکاپ گرفتن
آموزش بکاپ گرفتن از رایانه+نکات مهم
آگوست 18, 2019
آبخوردگی لپ تاپ
اقدامات ضروری پس از آبخوردگی لپ تاپ
آگوست 19, 2019
نمایش همه

عیب‌یابی و تعمیرات مک بوک اپل را خودتان انجام دهید


در صورتی که سیستم عامل مک بوک شما دچار اشکالاتی در اجرا شده و بالا نمی‌آید، احتمالاً برای رفع مشکل نرم افزاری پیش آمده در آن ناچار به نصب مجدد macOS خواهید بود. درصورتی که مشکل پیش آمده با نصب مجدد سیستم عامل مک او اس برطرف نشد، احتمال اینکه مشکل به دلیل وجود ایرادات سخت افزاری باشد بسیار بالاست.

اما پرسش این است که چگونه می‌توان مشکلات سخت افزاری پیش آمده را شناسایی و جهت تعمیرات مک بوک اقدام کرد؟ خوشبختانه شرکت اپل برای کاربران حرفه‌ای خود نرم افزارهایی را تدارک دیده که می‌توانند کامپیوتر را اسکن و مشکلات سخت‌افزاری پیش آمده در آن را شناسایی کنند. توصیه‌ی کارشناسان برای مک‌های اینتل تولید شده پیش از ژوئن ۲۰۱۳، استفاده از نرم‌افزار Apple Hardware Test و برای مک‌های پس از این تاریخ نرم افزار Apple Diagnostics است. این دو نرم افزار عملکرد نسبتاً مشابهی دارند و کارکرد آنها بررسی مشکلات سخت افزاری و گزارش آنها به کاربر است.

تعمیرات مک بوک

مدل دیگر عرضه شده از سوی کمپانی اپل مک بوک است. عرضه مک بوک های نخستین بار از سال ۲۰۰۶ آغاز شد اما به دلیل استقبال از مک بوک ایرها، عرضه آنها پس از سال ۲۰۱۲ مدتی متوقف شد.

مدتی بعد و در سال ۲۰۱۵ عرضه مجدد مک بوک های اپل از سر گرفته شد. تعمیرات مک بوک ایر/ پرو به دلیل قیمت بالای این محصولات و نرم‌افزارهایِ ویژه‌ای که از آن‌ بهره‌مند هستند نیازمند متخصصانی است که به تمامی ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مک بوک ایر/ پرو تسلط و آشنایی داشته باشند و بتوانند در بررسی‌های اولیه ضمن عیب‌یابی صحیح، عملیات مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه را تشخیص دهند.

از این‌رو تعمیرات مک بوک (لپ‌تاپ اپل) در این مرکز به توسط گروهی از کارشناسان تعمیر و با بهره‌مندی از ابزارآلاتی صورت می‌گیرد که بالاترین سطح سازگاری را با این محصول دارند.

تعمیرات مک بوک پرو

یکی از لپ تاپ های محبوب اپل، مک بوک پرو است که لپ‌تاپ سبک وزن اپل است و در دو مدل ۱۱ و ۱۳ اینچی ارائه می‌شود.  پس اگر به دنبال یک لپ تاپ فوق سبک و باریک هستید و می خواهید هر جا که می روید لپ تاپ تان را با خود ببرید، یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما می‌تواند مک بوک پرو اپل باشد.

اگر کاربر این دستگاه هستید و در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در بخش نرم افزاری و یا سخت افزاری این دستگاه شده‌اید می‌توانید جهت تعمیرات مک بوک پرو خود به مرکز الکتروتاپ مراجعه نمایید. بهره مندی کارشناسان مرکز تعمیر مک بوک از پیشرفته ترین تجهیزات عیب یابی و تعمیر سبب گشته تا تخصصی ترین مراحل عیب یابی در این مرکز انجام گشته و برترین راهکارهای تعمیر بر روی این دستگاه پیاده گردند.

تعمیرات مک بوک ایر

مک بوک ایرهای اپل نیز با ویژگی‌های خاص خود توانسته‌اند بخش عمده‌ای از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند. این مدل از لپ تاپ های اپل هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری بسیار قابل اعتماد و فوق‌العاده هستند. با این وجود گاه به دلیل وارد شدن ضربه‌های سنگین به دستگاه و گاه به دلیل عدم استفاده صحیح دچار خرابی و اشکال می‌گردند.

به دلیل ساختار فشرده و ویژه این محصول به کاربران توصیه می‌شود جهت تعمیرات مک بوک خود صرفاً به مراکز استاندارد و مجاز مراجعه کنند. بی‌توجهی به این مسئله سبب دوچندان شدن خرابی‌های پیش آمده در این دستگاه –و در برخی شرایط- خرابی‌های غیرقابل تعمیر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید