کاهش دمای لپ تاپ
۱۰ روش عالی برای کاهش دمای لپ تاپ
آگوست 11, 2019
نکاتی درباره خرید لپ تاپ ارزان قیمت که تا به حال کسی به شما نگفته است
آگوست 13, 2019
نمایش همه

عیب یابی و رفع ایراد CD ROM

عیب یابی CD ROM

CD Rom  یکی از معضلات سخت افزاری تاریخ بشریت به حساب می آید . امکان ندارد CD Rom داشته باشید و عیب و اشکالی نداشته باشد. از عیب های رایج آن می توان به باز نشدن در و یا نخواندن سی دی می باشد.

آموزش عیب یابی CD ROM

برای شروع پیچ های زیر را باز می کنیم تا سینی زیر خارج شود… فقط باید مواظب خاری که سینی را به پنل جلو وصل می کند باشیم تا نشکند. برای خارج کردن قاب فلزی لازم است که در کمی باز باشد؛ برای این کار یا از سوراخ روی پنل استفاده می کنیم یا از طریق وصل کردن کابل برق.

فقط در روش دوم مواظب باشید که روی برد اتصالی به وجود نیاید…

بعد از این کار نوبت به پنل و در سی دی رام می باشد؛ اینجا هم باید مواظب ۲ گیره که د ر۲ طرف وجود دارد باشیم و اگر به راحتی خارج نشد:با دست فشاری به ریل عمودی وارد می کنیم.

۲برد داریم؛ برد پشت یا همان برد اصلی که شامل ic data-ic controler-buffer-bios است.

Ic data وقتی خراب باشد سی دی رام detect نمی شود و به شدت داغ می کند.

Ic buffer به صورت Smd ست و ۲طرف پایه دارد .مطمئن باشید که با تعویض ic data خراب ic buffer  را هم باید تعویض کرد.

و اما ic bios  هم که از ۴ طرف دارای پایه است اگر خراب باشد باز سی دی رام detect  نمی شود.

در قسمت پشت همین برد تک ic controller را داریم که وظیفه ی آن کنترل Optic و موتورها است.

در قسمت برد جلو: پتانسیومتر صدا و کلیدهای پنل جلو و موتور باز و بسته کردن در را داریم که پایه هایش مستقیم به برد وصل شده که برای جدا کردن حتما باید پایه را با هویه جدا کرد.

بیشترین خرابی سی دی رام به خاطر تسمه است که با کمی شل شدن می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد که با تعویض تسمه مشکلات حل می شود. مثالی که می توان برای خرابی سی دی رام آورد: وقتی سی دی به داخل سی دی رام می رود و بیرون نمی آید.

 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ آماده تعمیرات تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری رایانه شما میباشد. جهت مشاهده راه های ارتباطی میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید