قیمت گذاری ۲ پرچمدار نسل نهم اینتل به ادعای یک منبع معتبر

تداخل در عرضه مادربرد و CPUهای Intel Z390
سپتامبر 29, 2018
وجود نکته عجیب و جالب در فناوری ASUS ROG Fan Connect که به تازگی کشف شده
سپتامبر 29, 2018
نمایش همه

قیمت گذاری ۲ پرچمدار نسل نهم اینتل به ادعای یک منبع معتبر

نسل نهم پردازنده های اینتل با کد رمز Whiskey Lake به تازگی معرفی شده اند؛ این محصولات که در لیتوگرافی ۱۴ نانومتری به تولید رسیده اند. در زمینه قیمت گذاری مدل های Core i9 حواشی و اطلاعات بسیاری در بین رسانه ها در جریان است؛ اما یک فروشنده معتبر آنلاین با نام Silicon Lottery قیمت دو مدل با عناوین Core i9 9900K و Core i7 9700K را منتشر کرده است. ظاهرا این فروشگاه از قیمت گذاری دقیق این ۲ مدل آگاه است!

((Core i9-9900K به عنوان پرچمدار اصلی این گروه شناخته می شود.  این محصول دارای ۸ هسته و ۱۶ رشته پردازشی است. Core i9-9900K دارای ۱۶ مگابایت کش L3 بوده و فرکانس های ۳٫۶~۵٫۰ گیگاهرتز را به همراه دارد. خوشبختانه توان حرارتی یک MSDT جدید اینتل همچنان بر روی حداکثر ۹۵ وات باقی مانده است. اینطور که پیداست، فرکانس ۵٫۰ گیگاهرتز در این مدل برای حداکثر ۲ هسته فراهم می گردد. ۴٫۸ گیگاهرتز برای ۴ هسته و ۴٫۷ گیگاهرتز نیز برای ۶ تا ۸ هسته. دومین مدل با نام Intel Core i7 9700K نیز با دارای بودن قابلیت اورکلاک ۸ هسته و ۸ رشته پردازشی، دارای ۱۲ مگابایت کش L3 بوده و فرکانس های آن ۳٫۶~۴٫۹ گیگاهرتز هستند.

این پردازنده فاقد HyperThreading است. این مدل با فرکانس ۴٫۶ گیگاهرتز به تمامی هسته رسیده و ۴٫۹ گیگاهرتز را برای ۲ هسته به کار می برد. در نهایت نیز Core i5 9600K را در این لیست خواهیم داشت. این مدل با فرکانس های ۳٫۷~۴٫۶ گیگاهرتز، ۹ مگابایت حافظه L3 را در کنار ۶ هسته و ۶ رشته پردازشی، به همراه دارد. تمامی مدل ها دارای توان حرارتی حداکثر ۹۵ وات هستند و به خودی خود و بدون در نظر گرفتن “چیپست”، امکان ارائه ۱۶ مسیر PCI-E را دارا هستند. این پردازنده ها تا پایان ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۸ راهی بازار خواهند شد و خوشبختانه می توان با بروزرسانی بایوس مادربردهای سری ۳۰۰ اینتل، از آنها استفاده نمود.))

به ادعای این وب سایت، Core i9-9900K با قیمت ۴۷۹ دلار و Intel Core i7 9700K نیز با قیمت ۳۶۹ دلار در بازارهای جهانی خواهد بود. هر چند که هنوز این احتمال وجود دارد که اینتل در سیاست گذاری قیمتی خود تجدید نظر کرده و به منظور رقابت بیشتر، از برچسب قیمت گذاری کمتری استفاده نماید. به هر حال این شرکت در حال حاضر با فشار سنگین بر خط تولید CPUهای ۱۴ نانومتری سر و کله می زند!

دیدگاهتان را بنویسید