مانیتورهای گیمینگ Mini LED از انویدیا با همکاری Acer و ASUS

نمایشگرهای جدید AOC با سرعت پاسخ دهی ۰٫۵ میلی ثانیه معرفی شدند!
جولای 21, 2019
AOC از نمایشگر ۴K خود با طراحی براق و ارگونومیک رونمایی کرد!
جولای 21, 2019
نمایش همه

مانیتورهای گیمینگ Mini LED از انویدیا با همکاری Acer و ASUS


شرکت “انویدیا” با سازندگان برتر مانیتورهای مخصوص بازی، یعنی Acer و ASUS وارد یک همکاری جدید به منظور تولید مانیتورهایی خاص شده است. شرکت NVIDIA یک طرح اولیه از مانیتورهای گیمینگ آینده را ارائه کرده است که توسط مانیتورهای Acer و ASUS روانه بازار خواهند شد. این طرح می تواند انقلابی در مانیتورهای مخصوص بازی یا همان گیمینگ باشد.

مانیتورهای گیمینگ Acer و ASUS با همکاری NVIDIA برای گیمرهای حرفه ای

نخستین مولفه این مانیتورها، استفاده از فناوری Mini LED است؛ طی این فناوری از دیودهای کوچکتری در پنل استفاده شده و می توان سطح کنتراست را به صورت ویژه کنترل نمود؛ افزون بر آن شدت نور مانیتور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این مانیتورهای گیمینگ از رزولوشن ۴K بهره برده و دارای نسل جدید فناوری HDR هستند.

هر دو شرکت از پنل های IPS نوع ۱۴۴ هرتزی استفاده می کنند که در رزولوشن ۴K نیز به فرکانس بالای ۱۰۰ هرتز خواهد رسید؛ نسخه جدید جی سینک موسوم به G-Sync Ultimate به همراه HDR در آنها فعال بوده و در برخی مدل ها شاهد استفاده از پنل های کوانتومی (QD) هستیم که با این حساب دقت رنگ را به طور ویژه ای افزایش خواهد داد. این مانیتورها در وهله نخست در ابعاد ۲۷ اینچی معرفی می شوند.

همانطور که گفته شد، مانیتورهای جدید این دو شرکت از فناوری Mini LED بهره می برند که به معنی LEDهای کوچکتر است؛ به همین علت ۵۷۶ دیود در پشت پنل ها جای می گیرد که به صورت آرایش Full Array Local Dimming خواهند بود. در مدل های فعلی، از ۳۸۴ دیود استفاده می شود. شدت روشنایی مانیتورهای گیمینگ جدید به ۱۰۰۰ نیت خواهد رسید. طرح مرجع و اولیه یا همان رفرنس از سوی NVIDIA عرضه شده و این دو شرکت تنها سازنده این نمایشگرهای گیمینگ خواهند بود. در حال حاضر یک برچسب قیمت ۲۰۰۰ دلاری برای آنها تعیین شده است. مانیتورهای Mini LED جدید تا پایان سال ۲۰۱۹ راهی فروشگاه ها خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید