مایکروسافت عقب نشینی کرد:بازی های برپایه DirectX 12 به ویندوز ۷ می آیند

سری جدید مانیتورهای گیمینگ فیلیپس،آرزوی هر گیمری هستند
آگوست 27, 2019
مراقبت هارددیسک های Recertified باشید!
آگوست 27, 2019
نمایش همه

مایکروسافت عقب نشینی کرد:بازی های برپایه DirectX 12 به ویندوز ۷ می آیند


در یک اتفاق غیر منتظره حالا مایکروسافت به توسعه دهندگان بازی‌های بر پایه رابط برنامه نویسی DirectX 12 (DX12) کمک می‌کند تا عناوین خود را به ویندوز ۷ بیاورند. به نظر می‌رسد عقب نشینی مایکروسافت در پی آمار بسیار بالای کاربران ویندوز ۷ باشد و توسعه دهندگان بازی نمی‌توانند آنها را به عنوان مشتری احتمالی خود نادیده بگیرند

برای مدت طولانی مایکروسافت می‌گفت کاربران باید از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند تا از قابلیت‌های جدیدی چون DirectX 12 بهره‌مند شوند. اما در نهایت مشخص شد کاربران لزوماً به حرف مایکروسافت گوش نمی‌کنند و تازه‌ترین آمار کلاینت Steam نشان می‌دهد تقریباً ۲۰ درصد گیمرها هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند و تمایلی برای مهاجرت به ویندوز ۱۰ از خود نشان نمی‌دهند.

بسیاری از کاربران ویندوز ۷ را بر ویندوز ۱۰ ترجیح می‌دهند اما سیستم مورد استفاده بسیاری از آنها نیز از اجرای ویندوز ۱۰ پشتیبانی نمی‌کند.

از آنجایی که مایکروسافت نتوانسته همه کاربران را برای مهاجرت به ویندوز ۱۰ قانع کند، این کمپانی ناچار به اعمال برخی تغییرات در استراتژی خود شده است. یکی از دلایل اصلی عقب نشینی مایکروسافت می‌تواند فشار کمپانی‌های بزرگ چون Blizzard باشد که کاربران ویندوز ۷ را به عنوان مشتری احتمالی خود می‌بینند و نمی‌توانند آنها را نادیده بگیرند.

مدت‌ها قبل Blizzard تصمیم گرفت کلاینت World of Warcraft را به DirectX 12 ارتقا دهد که به لطف افزایش مجانی نرخ فریم دهی، با استقبال مواجه شد. اما هنوز شمار قابل توجه ای از گیمرها از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند که Blizzard می‌خواهند به آنها نیز کمک کند و به همین خاطر سراغ مایکروسافت رفته است.

در همین رابطه یکی از مدیران برنامه ارشد مایکروسافت ضمن اشاره به انتشار نسخه بر پایه DirectX 12 بازی World of Warcraft برای ویندوز ۷، از استقبال بسیار گرم گیمرها گفته است. آن‌طور که Jianye Lu می‌گوید، آنها تصمیم گرفته‌اند با استودیوهای بازی سازی بیشتری برای پُرت عناوین DirectX 12 برای ویندوز ۷ همکاری کنند.
حاصل عقب نشینی مایکروسافت از تحمیل کردن ویندوز ۷، ارائه منابع نرم افزاری تازه‌ای است که به توسعه دهنگان در پُرت کردن عناوین DirectX 12 برای ویندوز ۷ کمک می‌کند. مایکروسافت ران تایم D3D12 را برای ویندوز ۷ پُرت کرده که به پُرت کردن بسیار آسان تر بازی ها برای ویندوز ۷ کمک می کند.

علی رغم امکان اجرای بازی های برپایه DirectX 12 در ویندوز ۷، پشتیبانی از نسبت به ویندوز ۱۰ بسیار محدود است.

حالا باید منتظر انتشار عناوین DirectX 12 بیشتری برای ویندوز ۷ بود که یکی از آنها Gears 5 پیش رو است.

دیدگاهتان را بنویسید