ریبال کردن چیپ
آگوست 1, 2019
دلایل آپدیت کردن ویندوز
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد؟
آگوست 7, 2019
نمایش همه

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

اجازه بدین بی مقدمه بریم سر اصل مطلب؛)

در کل میتوان سیستم های لپ تاپ و کامپیوتری را به دو بخش سخت افزار و نرم افزار تقسیم بندی کرد .

اگر بخواهیم به طور خلاصه و مفید برایتان این دو مورد را تعریف کنیم ، بهتر است بگوییم که تمامی قسمت های قابل لمس دستگاه جزو قسمت های سخت افزاری و تمامی قسمت هایی که قابل لمس نیستند و در پردازشگر ، شما آنها را مشاهده میکنید و به آنها دسترسی دارید جزو قسمت های نرم افزاری سیستم محسوب میشوند .

در ابتدا باید بدانید که بحث نرم افزار ، بحثی بسیار پیچیده و پر حجمی است و گنجاندن تمامی مطالبی که به اصطلاح نرم افزاری محسوب می شوند در این مقاله غیر ممکن است . در این مقاله اطلاعات کلی در مورد نرم افزار و مشکلات بزرگی که کاربران با آنها سر و کار دارند توضیحاتی را ارائه میدهیم .

مشکلات سیستم عامل

سیستم عامل مهمترین بخش لپ تاپ در زمینه نرم افزاری است . در واقع برای آشنایی با نرم افزار لپ تاپ ابتدا باید در مورد سیستم عامل ها به خصوص سیستم عامل در حال استفاده و نحوه کار کردن با آن اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید ، چرا که کم بودن اطلاعات در حیطه سیستم عامل خود سبب بروز باگ هایی در روند کار با نرم افزار خواهد بود . از پرکاربرد ترین سیستم عامل ها میتوان ویندوز ، لینوکس و مکینتاش را نام برد ، این سه سیستم عامل پرکاربرد ترین سیستم عامل های موجود هستند و باید اطلاعاتی درباره سیستم عامل استفاده شده در سیستمتان داشته باشید .

نصب سیستم عامل یکی از فعالیت هایی است که باید در ابتدای کار با کامپیوتر به صورت صحیح انجام شود و توجه به انتخاب سیستم عامل نسبت به توانایی سخت افزاری سیستم امری مهم است و باید به آن توجه بسیاری شود . در غیر این صورتممکن است در روند کاری با انواع نرم افزار ها به مشکل بربخورید .

نصب صحیح درایور ها بر روی ویندوز باید به صورت مناسب صورت گیرد ، بعنی هر درایور برای همان قطعه ، سال تولیدی همان قطعه و برای همان سیستم باشد ، در غیر این صورت هم با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد و از سیستم نمیتوانید درست استفاده کنید .

مشکلات نرم افزاری (گرافیکی)

اما در بعضی مواقع مشاهده میکنید که گرافیک (Gpu) سیستم به خوبی عمل نمیکند ، یعنی هنگام پخش فیلم ، مشکل ایجاد میکند ، تصویر را خوب نمایش نمیدهد و در کل ایراد گرافیکی دارد و یا ایراد های دیگر مثل پخش صدا ، پورت های USB ، کابل LAN ، وایرلس و… که مشاهده میکنید میتواند نرم افزاری باشد ، یعنی اینکه درایور هایش درست نصب نشده باشد یا حتی درایور ورژن قدیمی باشد و با نصب درایور های مربوط به همان قسمت مشکل برطرف می شود . لازم به ذکر است که شما میتوانید درایور های مربوط به هر قسمت را ، از سایت پشتیبانی برند لپ تاپ ، با ذکر اطلاعات آن قسمت دریافت کنید و آن را نصب کنید . همچنین میتوانید این درایور ها را از درایور پک هایی که شرکت های مختلف مانند کینگ ، گردو و … تولید کرده اند دریافت کنید .

مشکلاتی که ممکن است نرم افزاری باشند

در بعضی مواقع شما یک سری اختلال در سیستم خود مشاهده میکنید و نمیدانید مشکل از کجاست و نگران میشوید که سیستم شما خراب شده است . این مشکل میتواند از سه قسمت نشات بگیرد که دو قسمت آن مربوط به سخت افزار و یک قسمت آن مربوط به نرم افزار می باشد .

زمانی که شما در هنگام کار با سیستم خود متوجه کندی در روند انجام کار میشوید و یا اینکه سیستم شما ایست میکند و در اصطلاح لگ میزند و یا مشکلات دیگر ، میتواند هم از سخت افزار سیستم باشد و هم از نرم افزار . برای رفع این مشکل ابتدا ویندوز را تعویض میکنیم و در صورت برطرف نشدن ایراد به سراغ مراحل سخت افزاری میرویم . در شرایطی که سیستم شما ضربه نخورده باشد و یا آسیب ندیده باشد ، به احتمال ۹۰% مشکل با نصب ویندوز جدید برطرف میشود . علت این مشکل میتواند وارد شدن نوعی ویروس به سیستم شما باشد و در نتیجه  سیستم شما دچار اختلال میشود .

در کل باید بدانید که برای حل مشکل نرم افزاری ابتدا باید بدانیم که ارور مربوطه به چه دلیلی ظاهر شده است و پس از دریافت اطلاعاتی در مورد آن ، در صدد رفع آن برآییم .

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ الکتروتاپ آماده تعمیر و سرویس لپ تاپ و کامپیوتر شما میباشد؛ شما میتوانید راه های ارتباطی ما را در صفحه تماس با ما ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید