عیب یابی سوئیچ نشدن مادربرد
آموزش عیب یابی روشن نشدن مادربرد(کیس رایانه)
آگوست 11, 2019
درباره ویدیو پروژکتور
ویدیو پروژکتور چیست؟
آگوست 11, 2019
نمایش همه

معیار خرید ویدئو پروژکتور


ویدیو پروژکتور دستگاهی است که از آن برای نمایش فیلم در مدارس، کنفرانس ها، مراکز آموزشی استفاده می شود و می توان گفت که هوشمندسازی مدارس بدون استفاده از ویدیو پروژکتورها امکان پذیر نخواهد بود. ویدیو پروژکتور توانایی این را دارند که ناهمواری صفحه نمایش و ناواضح بودن  تصاویر را تصحیح کنند.
شما برای خرید یک ویدیو پروژکتور مناسب نیاز به توجه به ویژگی هایی دارید که در ذیل مختصرا شرح داده خواهد شد.

 وضوح تصویر:
در خرید یک ویدیو پروژکتور مناسب باید به وضوح تصویر واقعی توجه داشته باشید. این معیار ظرفیت واقعی وضوح تصویر را نشان می دهد. و باید به این نکته توجه کرد که این ظرفیت بالاترین میزان وضوح تصویر ویدیو پروژکتور شما خواهد بود ولی ویدیو پروژکتور شما توانایی نمایش تصاویر با وضوح تصویر پایین تر را نیز خواهد داشت. علاوه بر این تکنولوژی تصویر در ویدیو پروژکتور ها به دسته های مختلفی از جمله  DLP,LCD3,LED,SXRDو…. تقسیم می شوند.
میزان  روشنایی تصویر:
از روی میزان تشعشع های لامپ یک پروژکتور می توان میزان عمر لامپ را تعیین کرد . هرچه این میزان تشعشع بیشتر باشد میزان طول عمر لامپ نیز بالاتر خواهدبود. بزرگی تصویری که می خواهید نمایش دهید و روشنایی اتاق تعیین کننده تشعشع های نوری پروژکتور خواهد بود. به این صورن که هرچه تصویر بزرگتر باشد یا روشنایی اتاق بیشتر باشد باید تشعشع های لامپ نیز بیشتر  باشد.
صدا:
از آن جایی که همه ی ویدیو پروژکتور قابلیت وصل شدن به منابع صدای خارجی را دارند نباید زیاد نگران این مسئله باشید. باید گفت که میزان صدایی که به آن احتیاج دارید به بزرگی اتاق شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید