مک بوک پروی۱۶ اینچی اپل تا پایان سال عرضه می شود

برای پردازنده های جدید Comet Lake اینتل باید دوباره مادربرد بخرید؟!
آگوست 30, 2019
عرضه لپ تاپ ارزان قیمت با پردازنده نسل ۱۰ اینتل
آگوست 30, 2019
نمایش همه

مک بوک پروی۱۶ اینچی اپل تا پایان سال عرضه می شود


سابت بلومبرگ امروز در مقاله‌ای عنوان کرد که به اطلاعاتی موثق دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد اپل در نظر دارد تا پایان سال جاری میلادی یک لپ‌تاپ مک‌بوک پروی ۱۶ اینچی جدید را معرفی و روانه بازار کند. در این مقاله همچنین اطلاعاتی تازه در مورد ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری این لپ‌تاپ جدید به چشم می‌خورد.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی بلومبرگ که از یک منبع قابل اعتماد نقل شده است، لپ‌تاپ مک‌بوک پروی ۱۶ اینچی جدید اپل دارای حاشیه‌های بسیار باریکی در اطراف نمایشگر خواهد بود. این حاشیه‌های باریک سبب می‌شود که این لپ‌تاپ ابعادی مشابه با مک‌بوک پروهای کنونی و ۱۵ اینچی داشته باشد. این در حالی است که این شرکت در نظر دارد این محصول خود را به یک نمایشگر بزرگ‌تر و ۱۶ اینچی مجهز کند.

گفته می‌شود اپل در نظر دارد در رویداد بعدی خود که در ماه سپتامبر و با هدف معرفی گوشی‌های آیفون جدید صورت می‌گیرد، این مک‌بوک پروی جدید را هم معرفی کند. هرچند بخشی از شنیده‌ها نیز نشان می‌دهند که ممکن است اپل در پاییز امسال یک رویداد اختصاصی دیگر را برای معرفی این محصول جدید خود برگزار کند.

اپل در هفت سال گذشته، لپ‌تاپی با نمایشگر بزرگ‌تر از ۱۵ اینچ تولید و عرضه نکرده است. برای آخرین بار در سال ۲۰۱۲ بود که این شرکت یک مک‌بوک پروی ۱۷ اینچی را عرضه و پس از آن اعلام کرد که دیگر تولید این لپ‌تاپ های با نمایشگر بزرگ ادامه پیدا نمی‌کند.

برخی از شنیده‌ها نشان می‌دهند که این مک‌بوک پروهای جدید قرار است از یک صفحه کلید جدید نیز بهره ببرند و اپل بالاخره قصد دارد کلیدهای پروانه‌ای که با انتقادات فراوانی روبرو هستند را از این محصولات خود حذف کند. گزارش‌های جدید همچنین نشان می‌دهند که این مک‌بوک پروهای ۱۶ اینچی قیمت تمام شده بالایی دارند. انتظار می‌رود نسخه پایه از این محصولات در هنگام عرضه قیمتی در حدود ۳۰۰۰ دلار داشته باشد.

شایعات مربوط به عرضه مک‌بوک پروهای ۱۶ اینچی در حالی این روزها قوت گرفته است که گفته می‌شود اپل مشغول طراحی و تولید سیستم‌های قدرتمندی است که با هدف استفاده توسط کاربران حرفه‌ای طراحی شده است. اپل چندی پیش از یک لپ‌تاپ مک‌بوک پروی جدید و همچنین یک نمایشگر ۳۲ اینچی قدرتمند با عنوان Pro Display XDR رونمایی کرد که قرار است در طی ماه‌های پیش‌رو روانه بازار شوند. به نظر می‌رسد این محصولات برای کاربران و طراحان حرفه‌ای که نیازمند یک عملکرد عالی و نمایشگرهای دقیق و بزرگ‌ هستند بسیار ایده‌آل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید