بررسی دلایل تمام شدن سریع حجم اینترنت
ژانویه 21, 2019
نحوه استفاده از زاپیا در کامپیوتر
ژانویه 21, 2019
نمایش همه

نحوه حذف ویروس اندروید

هیچ سیستم عاملی از ویروسی شدن در امان نیست واندروید  نیز مانند تمامی سیستم عامل ها ممکن است ویروسی شود. پس از ویروسی شدن سیستم باید قبل از هر اتفاقی ویروس را از دستگاه خود حذف کنید.

برای حذف ویروس اندرویدی از دستگاه خود باید پنج گام را طی کنید:

گام اول:
گوشی یا تبلت خود را در حالت Safe Mode قرار دهید. این کار مانع از اجرای برنامه‌ های کاربردی شخص سومی که حاوی بد افزار هستند میشود.

در بسیاری از دستگاه‌ ها شما میتوانید با فشردن کلید روشن و خاموش به گزینه‌ های Power دسترسی داشته باشید.
سپس با فشردن و نگاه ‌داشتن Power Off گزینه Safe Mode ظاهر خواهد شد که با انتخاب این گزینه، دستگاه مورد نظر را به حالت Safe Mode تغییر حالت دهید.
توجه داشته باشید زمانی که در حالت Safe mode باشید در قسمت پایین سمت چپ صفحه نمایش باید Safe mode را ببینید.


گام دوم:
منوی Settings را باز کرده و گزینه Apps را انتخاب نمایید و مطمئن شوید که تب Downloaded را مشاهده میکنید.
اگر شما نام ویروسی که گوشی یا تبلت اندرویدی شما به آن آلوده شده است را نمیدانید در لیست موجود به دنبال برنامه ‌هایی باشید که آنها را به ‌شخصه نصب نکرده ‌اید و یا نباید روی دستگاه شما اجرا شوند.

گام سوم:
روی آیکون برنامه کاربردی مخرب ضربه بزنید تا صفحه اطلاعات برنامه کاربردی باز شود، سپس گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

در بیشتر موارد این تنها کاری است که میتوان برای حذف ویروس انجام داد، اما در بعضی موارد ممکن است شما دکمه Uninstall را غیر فعال ببینید و توانایی انجام فرایند بالا را نداشته باشید. علت این مهم به دلیل قرارگیری ویروس در حالت Administrator دستگاه است.

گام چهارم:
از منوی Apps خارج شوید و وارد Settings و سپس Security و در نهایت Device Administrators شوید. در اینجا شما میتوانید برنامه ‌های کاربردی که در حالت Administrator قرار دارند را مشاهده کنید.

فرآیند بسیار ساده است، کافی است تیک برنامه ‌ای که میخواهید حذف کنید را بردارید. حال به گام سوم بازگردید و برنامه مورد نظر را Uninstall نمایید.

گام پنجم:
پس از حذف ویروس از گوشی یا تبلت اندرویدی، تنها کاری که باید انجام دهید راه‌ اندازی مجدد دستگاه و خروج از حالت Safe Mode خواهد بود.
پس از انجام اقدامات بالا هم‌ اکنون بهترین زمان است تا داده‌های مهم موجود در دستگاه خود را پشتیبان‌ گیری کنید و یک ضدویروس اندرویدی برای محافظت در برابر ویروس‌های احتمالی روی دستگاه خود نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید